Mažeikiuose – konferencija apie miesto tapatumą

Į konferenciją apie Mažeikių miesto įvaizdį susirinko tie, kam rūpi jų ateitis.Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pirmadienį įvyko Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro surengta konferencija „Mažeikių miesto tapatumo ženklai“, kurioje kalbėta apie mūsų miesto įvaizdį, jo ypatumus, pateikta pavyzdžių, kaip miestą gali atspindėti architektūriniai sprendimai, meno, skulptūros ženklai ir dizaino priemonės.

Ieškos sprendimų

Ši konferencija – savotiškas Mažeikiuose veiksiančių Dailės akademijos Telšių fakulteto skulptūros, dizaino ir metalo meno specialybių studentų ir jų dėstytojų kūrybinių dirbtuvių atidarymas. Tris dienas veiksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse bus susipažinta su mūsų miesto architektūra, meniniais, miestą puošiančiais objektais, statiniais, analizuojama ir ieškoma sprendimų, kurių rezultatas galėtų paryškinti ir paįvairinti miesto erdves, labiau akcentuojant jo tapatumo ženklus.
Studentams geriau pažinti miestą, jo pagrindinius ypatumus padės mūsų miesto menininkai, taip pat dirbsiantys kūrybinėse dirbtuvėse.

Išklausyti pranešimai

Į konferenciją susirinkę Savivaldybės vadovai, už miesto įvaizdį atsakingi darbuotojai, menininkai, politikai, visuomeninių organizacijų atstovai, miesto išvaizda besidomintys mažeikiškiai išklausė istoriko Povilo Šverebo pasakojimą apie mūsų miesto istorines, architektūrines įžvalgas, faktus bei legendas, architektas, profesorius Algirdas Žebrauskas kalbėjo apie Telšių mieste esančius meno ženklus, jį išskiriančias ir charakterizuojančias tapatybes. Dizaineris Vytas Palavinskas supažindino su dizaino priemonėmis miesto tapatybės komunikacijoje, o skulptorius Mindaugas Šimkevičius pasakojo, kaip mieste gali atsispindėti skulptūriniai ženklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto