Mažeikiuose – moksleivių vasaros forumas „Būk savimi, visi kiti užimti“

LMS Mažeikių mokinių savivaldų informavimo centro komanda. Nuotr. iš centro archyvo

Penktadienį „Balsių slėnyje“ prasidės penkias dienas truksiantis Lietuvos moksleivių vasaros forumas. Galimybę jį organizuoti šiemet laimėjo Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Mažeikių mokinių savivaldų informavimo centro nariai.
Dalyvauti forume užsiregistravo daugiau nei pusantro šimto LMS narių iš beveik keturiasdešimties šalies miestų.

Galimybę tenka išsikovoti

LMS forumai organizuojami keturis kartus per metus. Pasirinkta tema vyksta paskaitos, diskusijos, moksleiviai mokosi ir tobulėja pasitelkdami įvairius metodus: darbą grupėse, simuliacijas, improvizacijas, saviugdą ir panašiai.
Vesti paskaitų, dalytis savo sukaupta patirtimi su jaunimu kviečiami universitetų dėstytojai, lektoriai, politikai, įvairių organizacijų įkūrėjai bei nariai.
Įvairiuose šalies miestuose veikiančių LMS atstovybių nariams neužtenka tik norėti ar nuspręsti forumą organizuoti savo krašte. Mokinių savivaldų centrai turi subrandinti idėjas, jas pristatyti LMS vadovams ir bendruomenei. Tada išrenkama geriausia idėja ir jos autoriai laimi galimybę surengti forumą.

Galimybės pažinti save

Tokią galimybę – organizuoti moksleivių vasaros forumą – dar vasario mėnesį laimėjo mažeikiškiai. Jaunuoliai pasiūlė forumo temą „Būk savimi, visi kiti užimti“.
Pasak Mažeikių mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkės Viltės Miliauskaitės, renginio pavadinime atsispindi esmė – apie ką jis bus.
Forume paskaitose, grupiniuose ir kituose užsiėmimuose bus kalbama apie savęs pažinimą, apie tai, kad nebūtinai reikia baigti universitetą tam, kad gyvenime kažkuo taptum. Dėmesio bus skiriama ir temoms apie streso valdymą, asmeninių tikslų formavimą, žmogaus psichologiją.
„Vyko rinkimai dėl galimybės organizuoti vasaros forumą. Mes, mažeikiškiai, pabrėžėme jauno žmogaus savęs pažinimo poreikį. Tema išsirutuliojo tarsi savaime: jį organizuojame mes, jaunimas, tai ir tema išplaukė iš mūsų pačių perspektyvos. Laimėjome galimybę rengti forumą čia, savo krašte. Matyt, atrankas vykdžiusiuosius žmones sudomino mūsų idėjos“, – „Santarvei“ pasakojo V. Miliauskaitė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto