Mažeikiuose neaptikta žiurknuodžiais užterštų saldumynų

Visi galutiniai maisto produktai, kurių gamybai buvo panaudoti minėtos partijos pieno milteliai, pašalinti iš rinkos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Lietuvoje laikinai uždrausta prekiauti visa Lenkijos įmonės „Magnolia Sp. Z o. o.“ pagaminta produkcija. Spėjimai dėl pieno miltelių užteršimo žiurknuodžiais pasitvirtino.


Patikrintos prekybos vietos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų, buvo patikrintas ne tik prekybos tinklas „Rimi“, bet ir turgavietės, prekyvietės ir kitos prekybos vietos. 
Tokius patikrinimus atliko ir Mažeikų teritorinio padalinio inspektoriai. Mažeikių tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvę“ patikino, kad inspektoriai rinkoje neaptiko galimai užterštų saldumynų, pagamintų Lenkijos įmonėje „Magnolia Sp. z o. o.“.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų ir atsižvelgiant į išsamios informacijos trūkumą, priimtas sprendimas Lietuvoje laikinai uždrausti prekiauti visais įmonės „Magnolija Sp. Zo.o.“ gaminamais saldumynais.
Sprendimas priimtas po to, kai savo oficialiame tinklalapyje Lenkijos atsakinga institucija paskelbė papildomą minėtos įmonės gaminamų nesaugių produktų sąrašą, kuriame iš viso nurodomi 33 skirtingų rūšių saldumynų pavadinimai.


Rado žiurknuodžių pėdsakų

Lenkijos prokuratūra, vykdama tyrimą dėl galimai nesaugių Lenkijos gamintojo „Magnolija Sp. Z o. o.“ konditerijos produktų, paviešino atliktų laboratorinių tyrimų rezultatus. Nustatyta, kad svetimkūniai, aptikti pieno milteliuose, naudotuose konditerijos gamyboje – nuodinga cheminė medžiaga, kuri naudojama žiurknuodžių gamyboje. 
Specialistai tikina, kad nustatytos granulių koncentracijos nekelia realios grėsmės žmonių sveikatai ar gyvybei, be to, trūksta faktinių įrodymų, kiek šių svetimkūnių su pieno milteliais pateko į konditerijos produktus.
Tačiau siekiant apsidrausti nuo nekokybiškos produkcijos patekimo vartotojams, visi galutiniai maisto produktai, kurių gamybai buvo panaudoti minėtos partijos pieno milteliai, pašalinti iš rinkos.
Tai atlikta visose valstybėse, į kurias buvo importuoti šie galimai nesaugūs lenkiški saldumynai.
Lenkijos atsakingos institucijos pranešė, kad naujų produktų su užkrėstais bromadiolonu pieno milteliais nebuvo pagaminta.


Prekyba uždrausta 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad Lietuvoje taip pat laikinai uždrausta prekiauti visa Lenkijos įmonės „Magnolia Sp. Z o. o.“ pagaminta produkcija. Daugiausia tai įvairių rūšių vafliai ir vafliniai vamzdeliai. 
„Magnolia Sp. Z o. o.“ pagamintus produktus buvo įsivežęs „Rimi“ prekybos tinklas. Atlikus patikrinimą įmonės sandėliuose, iš viso uždrausta tiekti į rinką 1925 kg įvairių vaflių skanėstų, iš jų – 653 kg vaflių su pieniniu kremu „Poesia“, kurie buvo nurodyti Lenkijos paskelbtame pranešime.
 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo papildomos informacijos, kad minėta Lenkijos kompanija „Magnolia Sp. Z o. o.“ vykdė ir pašarų žaliavų gamybą. Įmonėje patikrinimo metu buvo rasta beveik pustrečio tūkstančio kilogramų pašarų, kurių gamybai buvo naudojami tie patys pieno milteliai. Nustatyta, kad žaliavos pašarams buvo išplatintos Lenkijoje ir Olandijoje.
Lenkijos oficialiame pranešime teigiama, kad iki šių metų sausio 25 dienos verslininkai iš rinkos jau surinko per 6 456 kg įtartinų produktų. Atsakingos institucijos atstovai taip pat informavo, kad dar nėra gavę informacijos apie apsinuodijimą galimai nesaugiais saldumynais.
Paskutiniais duomenimis, nesaugūs lenkiški saldumynai buvo išplatinti Belgijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Čekijoje ir Švedijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto