Mažeikiuose nuaidėjo Žemaičių dūdų šventė

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Keturias dienas Mažeikiuose, įvairiose senamiesčio ir mikrorajono erdvėse, šurmuliavo XVI žemaičių dūdų šventės dalyviai.
Ši ilgametes tradicijas turinti šventė į miestą grįžo po penkerių metų pertraukos ir į Mažeikius pritraukė daugiau nei du tūkstančius šokėjų, dainininkų iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Buvo priverstinė pertrauka

Pirmoji pučiamųjų orkestrų šventė, pavadinta „Žemaičių dūdos“, Mažeikių miesto parko stadione įvyko 1978 metais Romano Songailos, Mažeikių vykdomojo komiteto pirmininko, iniciatyva.
Per laiką ši šventė įgijo Žemaičių dūdų šventės pavadinimą, įprastai vyksta keletą dienų ir yra organizuojama kas trejus metus. Pastarąjį kartą ji vyko 2017 metais.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Tačiau, kaip ir daugelį dalykų, šią tradiciją buvo pakoregavusi COVID-19 pandemija. 2020 metų birželio 5–6 dienomis turėjusi įvykti Žemaičių dūdų šventė Mažeikių rajono savivaldybės mero potvarkiu buvo atšaukta. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į pasaulinę koronaviruso pandemiją ir siekiant apsaugoti rajono gyventojus.

Daugiau kaip du tūkstančiai

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Izoletos Savickajos, keturias dienas trukusioje šventėje dalyvavo apie 2,1 tūkst. muzikantų, šokėjų, dainininkų.
Akmenė, Naujoji Akmenė, Žagarė, Šiauliai, Telšiai, Panevėžys, Kaunas, Marijampolė, Vilkaviškis, Vilnius, Klaipėda, Kretinga, Šilutė, Latvija, Lenkija, Norvegija, Estija, Čekija– tai miestai, rajonai bei šalys, iš kurių į mažeikiškių šventę atvyko dalyviai bei svečiai.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Iš vakaro į Mažeikius buvo atvykęs tik vienas Latvijos pučiamųjų orkestras, todėl rūpesčių dėl jo narių apgyvendinimo nebuvo labai daug.
Keturių dienų trukmės Žemaičių dūdų šventės biudžetas– 73 tūkst. eurų.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiuose nuaidėjo Žemaičių dūdų šventė”

  1. Dalyvė parašė:

    Geras įgarsinimas.Valioooo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto