Mažeikiuose nuskambėjo IV sakralinės muzikos festivalis

Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

[nggallery id=251 template=caption]Šeštadienį Mažeikiuose vyko IV Konrado Kavecko sakralinės muzikos festivalis. Jame, be mažeikiškių, dalyvavo chorai iš Šiaulių, Kretingos bei svečiai iš Latvijos – Rygos ir Bauskės miestų. Finalinę giesmę giedojo mišrus 180 dainininkų choras.

Maestro pagerbtas Tirkšliuose

Pirmasis festivalio akcentas K. Kavecko gimtinėje – prie kompozitoriui ir chorvedžiui skirto paminklinio akmens Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčios šventoriuje miestelio visuomenė ir Savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Draugystė“ bei jo vadovas Ričardas Grušas padėjo gėlių ir sugiedojo kelias maestro sukurtas giesmes.
Pagrindinis festivalio koncertas vyko Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Čia, be  Mažeikių kultūros centro choro „Draugystė“, giedojo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurio meno vadovas ir dirigentas yra Tomas Ambrozaitis.
Šiltai mažeikiškių buvo sutikti Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“ ir vyrų choras „Žilvinas“ , vadovaujamas Aloyzo Žilio.

Svečiai iš Latvijos

Iš Latvijos į festivalį atvyko du chorai, kurie parengė jungtinę programą. Aplodismentų mažeikiškiai negailėjo mišriam chorui „Dzylė“ iš Rygos bei chorui iš Bauskės „Mėmelė“, kurių meno vadovai ir dirigentai – Janis Obolynš bei Einars Radbergs.
Koncerto finale nuskambėjo K. Kavecko mokytojo Juozo Naujalio sukurta giesmė „Lietuva brangi“, kurią atliko apie 180 visų chorų dainininkų, o jiems diriguoti buvo patikėta festivalio organizatoriui R. Grušui.

Kelias į šventovę

Choro „Draugystė“ vadovas R. Grušas, dėkodamas choristams už pasirodymą, sakė, jog kasmet į festivalį pakviečiamas profesionalus choras, kad kiti dainininkai turėtų į ką lygiuotis. Šį kartą tai buvo valstybinis choras „Polifonija“ iš Šiaulių.
„Jei nebūtų choro „Draugystė“ ir jo vadovo Ričardo Grušo, vargu ar būtų toks gražus sakralinės muzikos festivalis“, – gyrė mažeikiškius choro vadovas iš Klaipėdos, pedagogas docentas Robertas Varnas.
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios šeimininkas kanauninkas Zenonas Degutis  išreiškė mintį, kad kiekvieno žmogaus širdyje turi būti kelias, vedantis į šventovę, ir linkėjo, kad visi turėtų tokį kelią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto