Moksleivių bendrovių mugėje – tie, kurie siekia inovacijų ir pažangos

Su mugėje dalyvavusiais jaunuoliais bendravo ir jų įkurtomis
mokomosiomis bendrovėmis domėjosi komisija, kurios narės –
Mažeikių verslo įmonių atstovės. Autorės nuotr.

Penktadienį Mažeikių kultūros centro pramogų salėje vyko regioninė mokinių bendrovių mugė „eXpo“.
Renginio dalyviai – moksleiviai iš Mažeikių, Naujosios Akmenės, Ukmergės – pristatė savo mokyklose plėtojamas verslo idėjas.
Komisijos nariai rinko stipriausias, įdomiausias mokomąsias bendroves, o mugės lankytojai galėjo įsigyti moksleivių siūlomų gaminių.

Dalyvavo septynios komandos

Dalis Lietuvos, o kartu ir Mažeikių bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenės dalyvauja jaunimo verslumą skatinančioje Junior Achievement programoje „AcceleratorX“.
Praėjusiais metais Mažeikiuose jau vyko keli su šia programa susiję renginiai. Pedagogams, savivaldos atstovams buvo pristatyta ši programa, vėliau Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje surengta verslumo idėjų mugė.

Autorės nuotr.

Regioninė mokinių bendrovių „eXpo“ mugė – mokinių verslumą skatinančios programos dalis.
Mugėje dėl stipriausių mokomųjų bendrovių vardo, įvairių nominacijų susirungė 4 komandos: iš Merkelio Račkausko gimnazijos, dvi – iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos ir viena – iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos.
Nugalėtojams prizus įsteigė mažeikiškės verslo įmonės. Su jaunimu, besimokančiu verslo subtilybių, sukūrusiu įvairių gaminių, bendravo komisija. Jos nariai – mažeikiškiai verslininkai.

Veikia panašiai kaip tikros įmonės

Viena pagrindinių šios mokinių verslumą skatinančios mugės organizatorių – Merkelio Račkausko gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Rima Meldaikienė.
Pasak pedagogės, renginyje dalyvavusios 7 moksleivių mokomosios įmonės buvo sukurtos dar praėjusių metų rudenį. Mokiniai nuėjo netrumpą ir nelengvą kelią – jie subūrė bendraminčių komandas, turėjo daug idėjų ir jas išgrynino savosiose mokyklose.

Regioninėje mugėje „eXpo“ dalyvavusių septynių komandų iš Mažeikių, Utenos ir Naujosios Akmenės gimnazijų mokomosios įmonės yra registruotos „Lietuvos junior achievement“ sistemoje ir veikia tarsi akcinės bendrovės. Moksleiviai platino savo įmonių akcijas, organizavo steigėjų susirinkimus, kūrė strategijas ir verslo planus, dalyvavo mugėse, prekiavo savo mokomųjų įmonių gaminiais. Kitaip tariant, dalyvaudami moksleivių mokomųjų bendrovių projekte, gimnazistai žingsnis po žingsnio mokosi verslumo.

Autorės nuotr.

Svečių teisėmis regioninėje „eXpo“ mugėje dalyvavo ir Mažeikių politechnikos mokyklos, Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijų komandos. Jų nariai prekiavo rankų darbo gaminiais, tačiau dėl 1–3 vietų ir specialiųjų nominacijų bei rėmėjų įsteigtų prizų nesirungė.

Mokomųjų įmonių šiemet – rekordiškai daug

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, mugės pradžioje sveikindamas moksleivius, jų mokytojus ir visus, prisidedančius, kad moksleiviai kuo anksčiau pradėtų mokytis verslumo, paminėjo žodį antreprenerystė.

„Antreprenerystė mūsų amžiaus žmonėms – keistokas žodis. Bendrai paėmus, tai verslumas. Bet ne tik tai. Antreprenerystė yra ir tai, kaip jūs matote šiandieną, kokias išryškinate problemas, kokias išsikeliate idėjas ir kokius matote jų sprendimo būdus. Verslumo ir finansinio raštingumo mokymas yra ypač reikalingas. Nebijokite svajoti, nebijokite kurti idėjų ir būkite drąsūs jas įgyvendindami“, – linkėjo meras.
Pasak renginyje dalyvavusios „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės, šiemet Lietuvoje iš viso turi įvykti 10 regioninių moksleivių mokomųjų bendrovių mugių „eXpo“. Dalis jų jau įvyko, o dalis dar vyks.

Viena iš mugėje dalyvavusių mokinių komandų, sugalvojusių „įdarbinti“
ir naujam gyvenimui prikelti jau naudotą tekstilę.

Be to, šiemet visoje Lietuvoje yra įsteigtos 815 mokinių bendrovių. Šį skaičių A. Rusteikienė pavadino rekordiškai dideliu.
Taigi, auga jaunų žmonių karta, norinti mokytis verslumo, pasiryžusi ateityje siekti inovacijų ir pažangos.
Kelialapį į Vilnių laimėjo mažeikiškiai
Regioninės mugės „eXpo“ idėją ir bendrai moksleivių verslumo ugdymą bei skatinimą palaiko, remia būrys mažeikiškių verslo įmonių.
Prizus mugės dalyviams įsteigė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos, „Hotremos“, „Vigestos“, „Unilever“, „Edzaro“, „SEB“, „MobiLAB“ kolektyvai, verslininkų klubo „BNI Venta“ bendruomenė, „Versli Lietuva“.

Mugės metu buvo renkamos geriausios moksleivių įkurtos mokomosios bendrovės. Pirmoji vieta, o kartu ir kelialapis į gegužę Vilniuje vyksiančią nacionalinę mugę „eXpo“ atiteko Merkelio Račkausko gimnazijos komandai „Alser zero waste“. Antrą vietą laimėjo komanda „Star“ iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos, trečią – Merkelio Račkausko gimnazijos komanda „ViruVi“.

Autorės nuotr.

Regioninę mugę Mažeikiuose organizavusi Merkelio Račkausko gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja R. Meldaikienė sako esanti dėkinga Mažeikių verslo bendruomenės nariams už jų geranoriškumą, bendrystę, kantrybę bendraujant su moksleiviais, už jų dėmesį ir pamokas.

Paskatino nominacijomis

Mugės metu rėmėjai dalyvius pažymėjo ir įvairiomis nominacijomis.
Nominacija „Alumni lyderystė“ atiteko Gvidui Šarkiui iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos.
„Startuoliškiausia jaunąja bendrove“ tapo „Star“ iš Ukmergės, o „Komandinio darbo pavyzdžiu“ – komanda „Alser zero waste“ iš Merkelio Račkausko gimnazijos. „Inovatyviausios verslo idėjos“ nominacija atiteko moksleivių bendrovei „ViruVi“, o už „Geriausią marketingo sprendimą“ apdovanota komanda „Dovana“ iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos. Nominacija „Didžiausias eksporto potencialas“ atiteko komandai „Daugiažiedė“ iš Merkelio Račkausko gimnazijos. „Socialiai atsakinga jaunąja bendrove“ pripažinta ukmergiškių Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda „Saja“, o „Tvariausia jaunąja bendrove“ – tos pačios gimnazijos komanda „TJTS“. „Kūrybiškiausios jaunosios bendrovės“ nominacija džiaugiasi Merkelio Račkausko komandos „ISSA“ nariai.

Autorės nuotr.

Renginį savo dainomis papuošė vaikinų ansamblis „BROS“ ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos auklėtiniai Gabija Okiana Griciūtė bei Ernestas Skališius. Šventinę nuotaiką kūrė šokio studijos „Spindulys“ jaunieji šokėjai.

Regioninė mokinių bendrovių „eXpo“ mugė – mokinių verslumą skatinančios programos dalis.

Mugėje dėl stipriausių mokomųjų bendrovių vardo, įvairių nominacijų susirungė 4 komandos: iš Merkelio Račkausko gimnazijos, dvi – iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos ir viena – iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos.
Nugalėtojams prizus įsteigė mažeikiškės verslo įmonės. Su jaunimu, besimokančiu verslo subtilybių, sukūrusiu įvairių gaminių, bendravo komisija. Jos nariai – mažeikiškiai verslininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto