Mažeikiuose rinkimus laimėjo Dalia Grybauskaitė

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Sekmadienį vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, kaip ir visose šalyse, nugalėtoja tapo dabartinė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Antroje vietoje liko Zigmantas Balčytis – abu šie pretendentai rungsis antrame rinkimų ture.

Balsavo taip pat

Išankstiniais duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybės 26-osios rinkimų apygardos rezultatai pagal rinktų kandidatų į prezidentus eiliškumą, išskyrus Valdemarą Tomaševskį, atitinka visos šalies pasirinkimą.
Mūsų rajone daugiausiai balsų surinko Prezidentė D. Grybauskaitė – už ją balsavo 44,47 proc. rinkėjų, antrasis liko europarlamentaras Zigmantas Balčytis, surinkęs 18,16 proc., nuo jo keliais procentais atsiliko Darbo partijos atstovas Artūras Paulauskas – už jį balsavo 15,07 proc. mažeikiškių.

Surinko nedaug balsų

Seimo narį Naglį Puteikį prezidento poste norėtų matyti 11,63 proc. rinkimuose dalyvavusių balsuotojų.
Toliau kandidatai pasiskirstė taip: Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Ignalinos rajono meras Bronis Ropė surinko 4,49 proc. balsų, Vilniaus meras Artūras Zuokas – 3, 53 proc., Lenkų rinkimų akcijos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis – 0,95 proc. rinkėjų balsų.

Kaimynai pralenkė

Mažeikių rajone rinkėjų sąrašuose įrašyta beveik 48 tūkst. rinkėjų, rinkimuose dalyvavo 21,9 tūkst., t. y. 45,87 proc. Lietuvoje rinkėjų aktyvumas – 52,14 proc.
Šalyje aktyviausi buvo šalčininkiečiai (60,13 proc.), Vilniaus rajono rinkėjai (59,49 proc.) ir Birštono gyventojai (57,86 proc.).
Iš mūsų kaimynų mažeikiškius savo aktyvumu balsavimuose pralenkė Akmenės, Telšių ir Plungės rinkimų apygardų rinkėjai, nuo mūsų vos vos atsiliko tik skuodiškiai – jų aktyvumas – 45,36 proc.

Pievėniškiai – pasyviausi

Rajone aktyviausiai rinkimuose dalyvavo Urvikių rinkimų apylinkės rinkėjai – 53,11 proc., į senamiestyje esančią Kęstučio rinkimų apylinkę atėjo 52,34 proc., Palnosų – 51,34 proc., Senamiesčio – 50,86 proc. rinkėjų.
Mieste aktyviausi buvo Kęstučio, Senamiesčio, Žemaitijos ir Naftininkų apylinkių rinkėjai, rajone į rinkimus gausiausiai susirinko Urvikių, Palnosų, Renavo ir Buknaičių kaimų rinkėjai.
Mažiausiai  rinkimai į prezidentus domino Pievėnų rinkimų apylinkės rinkėjus – čia balsuoti atėjo tik 30,48 proc. rinkėjų.

Apsieita be pažeidimų

Mažeikių rajono savivaldybės 26-osios rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė pasidžiaugė, kad per visą rinkimų dieną neužfiksuota jokių esminių rinkimų reikalavimų pažeidimų.  Balsavimo apylinkių vadovai atsiprašo rinkėjų, kad kartais rinkimų apylinkėse susidarydavo didesnės eilės – tai buvo susiję su kompiuterių darbu, nes šiemet kiekvienas balsuoti atėjęs rinkėjas buvo įvedamas į bendrą duomenų bazę.
Pirmininkė pastebi, kad šiemet rinkimuose buvo kiek mažiau stebėtojų, rajone apsilankė mobilių stebėtojų grupė, kuri pastabų rinkimų apygardai neturėjo.

Mažeikiškiai – tarp pasyviausių

Mažeikiškiai nustebino išankstinių balsavimų į Lietuvos prezidentus metu: pagal aktyvumą buvo trečioje vietoje iš apačios: dar pasyvesni buvo Alytaus ir Klaipėdos miestų rinkėjai. Per tris išankstinio balsavimo dienas mūsų rajone balsavo1515 rinkėjų, t. y. 3,17 proc. viso rinkėjų skaičiaus.
Balsavimo paštu būdu per dvi dienas balsavo 574 rinkėjai, specialiuose paštuose – ligoninėse, Vaikų našlaičių ir senelių globos namuose bei areštinėje, savo balsus atidavė 131 rinkėjas, daugiausiai buvo balsavusiųjų namuose – 810.

21 Atsakymas į "Mažeikiuose rinkimus laimėjo Dalia Grybauskaitė"

 1. Nomenklačytis parašė:

  TAUTOS DEMORALIZACIJA YRA SUNKUS NUSIKALTIMAS.
  „Tautų tėvas“ J.Stalinas M.Suslovo paklausė, ar nereikėtų lietuviškas pavardes keisti į rusiškas? M.Suslovas atsakė, kad nebūtina, nes lietuviai taps sovietžmogiais, šlovinančiais uspaskichujus, požėlas, paleckius, brazus, LSDP mafijozi iškeltus kandidatus į prezidentus. Pagarbiai Arvydas Damijonaitis
  P.S. Lietuvos televizijos Naujienų tarnyba 1LTV naujienų laida “Žinios” pranešė, kad Generalinė prokuratūra perdavė teismui vadinamosios Šilų paukštyno bylos dėl ES lėšų iššvaistymo epizodą, kuriame yra ir finansų ministro Zigmanto Balčyčio sūnus Donatas.

 2. Jonas parašė:

  Komentatoriai ar vienas, prisidengęs keliais ,,nikais” , bando čia įteigti, vos ne apie kažkokį Grybauskaitės,konservatorių ir liberalų sąmokslą ,keldamas Mažeikių naftos pardavimą amerikiečiams.Tik pamiršta pasakyti, kad kairiųjų vyriausybė, prieš konservatorius bandė Lukoilui Mažeikių naftą ,,parduoti” už vieną dolerį.Buvo surengtos vaišės iš Lukoilo pusės būsimam sandoriui atšvęsti.Dalyvavo berords Jurkus, Prunskienė…Kodėl nieko nesakoma, Mažeikių naftos istorijos kontekste, apie stebuklingai nukritusias Draugystės viešbučio akcijas iš Poleičiko rankų K. Brazauskienei, šiuo metu garsiausiai Lietuvos našlei

 3. algis parašė:

  http://www.laisvaslaikrastis.lt/ tikra tiesa apie balsuotojus

 4. ! parašė:

  Socialdemokratu Mazeikiu skirius turetu isaiskinti kas sieja Grybauskaite koncervatorius ir liberalus .Dar geriau jei Balcytis atvaziuotu ir rezultatai butu kitokie .Dydele dalis mazeikieciu matyt nesuvokia kad remejai tie kurie prie Mazeikiu naftos atitekimo JAV prisideje.

 5. Jonas parašė:

  Mindaugai, rašydamas apie milžiniškas konservatorių aferas energetikos sektoriuje, ciniškai meluojate.Juk jų, konservatorių valdymo laikotarpiu , buvo pradėtas statyti suskystintų dujų terminalas, kurio dar nepastatyto naudą, jau jaučiame.Kas dėl prokuroro Valio Jūs vėl meluojate.Dėl jo nuvertimo daugiausia stengiasi ne konservai ar prezidentė, o teisiamos partijos vadovė

 6. Uz gerus santikius ir nereikia noreti kariauti parašė:

  I suirute veda Grybauskaites uzsienio politika ,kas gali paneigti kad tai yra ne jos o Landsbergio.Renki Grybauskaite bet zinai kad Landsbergis tures itaka tai blogai.Mazeikiai nukentejo nuo koncervatoriu padovanojus Mazeikiu nafta amerikono kampanijai.as niekada nebalsuoju uz koncervatorius po ju valdymo skurdas ir asaros .ir dabar matome kokia isterija ukrainos ivikiu fone kas nori kariasuti vaziuokit i ukraina o nekiskit i kara del JAV interesu visa lietuviu tauta.

 7. To zemaitis parašė:

  Jus ponas turbut tikite,kad Senelis Saltis tikrai egzistuoja,siaip vaikai jau nuo 6-7 metu issiaiskina ta “paslapti”. Galiu tik tiek pasakyti,kad vienas zmogus mazai ka gali pakeist valstybe,nor jis ir prezidentas tos valstybes. O dabartine prezidente tikrai daug nuveike, 2 taip vadinami ologarchai dingo is salies,kazkam labai gaila ju. Lietuva nebuvo praskolinta,o buvo “istraukta” is bankroto,prie kurio privede pries tai buvusi vyriausybe,kuri ekonominio pakilimo metu vis sudarinedavo deficitini biudzeta,kai tuo tarpu Estija sukaupe pinigu ir juos panaudojo krizes metu,todel nereikejo skolintis. O Garliava, N.Venckiene buvo susitikusi su prezidente ir jei tiket N.Venckiene,prezidente jai pasakiusi,kad negali stipriai padet,nes jai suorganizuos apkalta.Tai manau daug pasako. Ir jei ji bus perrinkta,ko gero ta istorija gali but isspresta. O Mazeikiu nafta yra komercine imone,kuri siekia pelno dalyvaudama pasaulineje naftos perdirbimo rinkoje,todel ji yra labai priklausoma nuo pokyciu toje rinkoje ir cia joks prezidentas negali daug padeti jai.Pasaulyje daug imoniu bankrutuoja,zmones praranda darbus,kuriasi naujos imones ir zmones gauna darbus. Sios gamyklos apskritai neturejo buti,ji yra blogoje padetyje logistikos poziuriu ir cia yra Mazeikiu beda,miestas kentes del sovietmecio biurokratu sprendimo pastatyt ta gamykla,nes miestas yra per daug priklausomas nuo tos gamyklos. Tokia situacija susidaro tik planineje ekonomikoje,kai sprendimai priimami be jokios ekonomines verslo logikos,o perejus i rinkos ekonomika tokios imones dazniausiai zlunga,neatsilaiko konkurencineje kovoje.Kas beje atsitiko su daug gamyklu Mazeikiuose ir Lietuvoje. Reikia tik dziaugtis,kad si prezidente veda sali i vakarus ir nori,kad Lietuva butu vakarietiska valstybe,tokia i kokias isvyko daug zmoniu,jie neisvyko i rytu puse beje. Beje gamyklos “padovanojimas” JAV isvale gamykla nuo joje dirbusiu “verslininku”. Gal todel toks didelis nepasitenkinimas tebera,bet daugiabuciu rusiai issivadavo nuo benzino kvapo mieste.

 8. "Zemaiciui" parašė:

  Gerbiamas pone, jei Tamsta esat toks protingas ir bandote kitiems įpiršti savo nuomonę, išmokit parašyti be klaidų. Matoma, kad vargu ar Tamsta sugebėjot baigti 7 klases. Žodžiai “pensininkai”,”koservatoriai”, rašomi šitaip. Baigiant mintį, dedamas taškas ir naujas sakinys pradedamas iš didžiosios raidės, vienaskaitos galininke ir daugiskaitos kilmininke rašomos nosinės. Už ką balsavot – niekam nerūpi. Demokratinėje valstybėje kiekvienas žmogus, atiduodamas savo balsą, pasirenka savo kandidatą. Tauta nori stabilumo, o Tamsta suirutės. Šį kartą Jūs pralaimėjot ir tai reikia garbingai pripažinti. Bandykit dar kartą.

 9. Mindaugas parašė:

  Per Grybauskaitės kadencija Lietuva buvo visiškai praskolinta,sugadinti santykiai apsoliučiai su visais kaimynais.Dabar specialiai eskaluojant Ukrainos problemas stengiamasi nukreipti visuomenės dėmesį nuo milžiniškų aferų energetikos srityje.Valys tik sumanė atlikinėti tyrimą tai buvo prisimintas autoyvikis kuris buvo pries 3 metus.Manau,kad koncervatorių nusikaltimai bus ištirti,jie tiki savo nebaudžiamumu todėl palaiko Grybauskaite.

 10. Zemaitis parašė:

  Tikrai nera ko dziaugtis ji yra remiama Landsbergio, koncervatoriu liberalu Kubiliaus.Ka dave mazeikieciams koncervatoriu valdymo metu padovanojimas Mazeikiu naftos JAV atleidimus is darbo bedarbyste ir tt.Kubiliaus vyriausybes valdimas su Grybauskaites pritarimu ar geras buvo?padidejusi emigracija nuskurdinti pencininkai dar labiau praskolinta valstybe.Grybauskaites uzsienio politika pikimasis su kaimynais, nusalinti FNTT saziningai dirbe pareigunai Gailius ,Girzadas,betvarke tesesaugoje ,Garliavoje per dydelis jegos strukturu demonstravimas.O kur seimo nare Venckiene sako gyvena JAV kodel nepraso kad JAV isduotu? matyt bijo prasyti nes nusikaltimo nera padaryto.Nematau kodel tureciau balsuoti uz Grybauskaite balsavau uz N.Puteiki.

 11. Jonas parašė:

  Juozai, iš to ką čia drįsote pasakyti apie Lietuvos respublikos prezidentę, esate kolorado juostele pasiženKlinęs chamas

 12. Juozas parašė:

  Šlykšti bjaurybė. Putinas ploja rankomis, nes bus proga dar daugiau karinės technikos pritempti prie Lietuvos sienos. Mums reikia ieškoti būdų, kaip gerinti santykius su Maskva, o ne kiršinti tautas Grybas labai nori blogų santykių.

 13. rinkėjas parašė:

  Nenustebino.Nes nėra geresnių bent jau šiandien.Nustebino trečioje vietoje likęs (necenzūrinis žodis) kuris sugebėjo apkvailinti tokį % rinkėjų.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Koks siaubas!!!

 15. gal zinote parašė:

  gal zinote, kas man sekmadieni 6 val ryto atsiunte SMS zinute: RINKIMAI! Siuntejas nenustatomas…

 16. parašė:

  Šiuose Prezidento rinkimuose labai …… labai džiaugiuosi ,kad A.Paulauskas nepateko į II rinkimų turą. Tam sąjungininkui , kuris mano, jog be nuopelnų jis nusipelnė gyventi geriau ir trečią kartą nepavyko būti inauguruotam.

 17. Algirdas P. parašė:

  Mažeikiai pasirodė šauniai. Lietuva negali tapti vienos partijos “žaisliuku”

 18. niekas neverčia parašė:

  nenori ir nebalsuok, taip ir liksi ant ledo…

 19. Jonis parašė:

  Nu tai lepse dabar irgi barzda uzsiaugins pagal paskutine mada .Tokio arogancijos sudarkito veido reikia dar paieskot

 20. na jau ne parašė:

  Uz Grybauskaite niekada nebalsuosiu.

 21. Komentatorius parašė:

  Labai gerai, belieka tą patį pakartoti antrame ture. Tik su kokiu 65/35 santykiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*