Mažeikiuose sergančiųjų COVID-19 liga sumažėjo daugiau nei keturis kartus

Nuotr. iš SAM archyvo

Ketvirtadienį patikslinti COVID-19 statistiniai duomenys gerokai pakeitė epidemiologinę situaciją ir Mažeikių rajone. Skelbiama, kad šiuo metu statistiškai serga beveik 90 rajono gyventojų, nebe 400.
Sveikatos apsaugos ministras atkreipė dėmesį, kad karantino priemonėms pasikeitusi statistika įtakos neturės – jos priimamos atsižvelgiant į naujų atvejų skaičių 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir teigiamų testų skaičių per 7 dienas.

Daugiau informacijos

Nuo vasario 11 d. keitėsi COVID-19 statistikos pateikimas visuomenei. Operatyvi praėjusios paros ataskaita bus papildyta dar detalesne statistika, duomenys pateikiami įvairiais pjūviais, atsirado naujų sąvokų.
Kartu nuo šiol bus teikiama informacija apie imunitetą virusui turinčią populiacijos dalį: paskiepytus, persirgusius žmones, taip pat tuos, kuriems imunitetas patvirtintas antikūnų testu.
Ketvirtadienį paskelbta, kad statistiškai Mažeikių rajone serga 89 gyventojai, deklaruota – 694. Pasveiko – statistiškai 2 803, deklaruota – 2 198.
Pasikeitė ir mirčių statistika. Nuo COVID-19 mirė 87 rajono gyventojai, tačiau mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė – tai yra, turint ne senesnį nei keturių savaičių teigiamą diagnostinio tyrimo atsakymą, – 130.

Skelbiami du skaičiai

Statistikos departamentas paaiškina, ką reiškia skirtingas sergančiųjų skaičius. Deklaruotas sergantysis – tai asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta, ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.
Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Pastarasis rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, tačiau šeimos gydytojas dėl įvairių priežasčių nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Sergamumo rodiklis – tarp geriausiųjų

Statistikos departamentas informuoja, kad pandemijos statistika bus rengiama iš pirminio duomenų šaltinio – e. sveikatos sistemos (ESPBI IS). Manoma, kad tai leis visuomenei geriau suprasti esamą padėtį šalyje ir palyginti ją su kitomis valstybėmis.
Sveikatos apsaugos ministras, komentuodamas patikslintus statistinius duomenis apie sergančiuosius COVID-19, atkreipė dėmesį, kad tai neturės jokios įtakos karantino priemonėms.
Paaiškinta, kad karantino režimo ribojimai keičiami atsižvelgiant į du rodiklius: naujų atvejų skaičių per 14 dienų, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, ir teigiamų diagnostinių tyrimų dalį nuo visų atliekamų tyrimų per 7 dienas.
Ketvirtadienio duomenimis, Mažeikių rajone naujų susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų – 118, teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas – 5,4 proc.
Pagal sergamumo rodiklį mūsų rajonas yra mažiausio statistinio sergamumo savivaldybių dešimtuke.

One Reply to “Mažeikiuose sergančiųjų COVID-19 liga sumažėjo daugiau nei keturis kartus”

  1. čia parašė:

    tas pats, kai prie algos mokesčius pridėjo ir iš karto pasiekėme ES algų vidurkį. Kaip pažvelgsi, tą ir gausi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*