Mažeikiuose sergančiųjų COVID-19 – vis dar per tūkstantį

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pirmadienį pateiktais duomenimis, COVID-19 liga serga 1050 rajono gyventojų, prieš savaitę šis skaičius buvo 22 asmenimis mažesnis. Specialistai kol kas nesiima spręsti, ar situacija stabilizavosi dėl griežtesnių karantino sąlygų, ar dėl to, kad tyrimų buvo atlikta mažiau.

Savaitės apžvalga

Per savaitę (12-21–12-27) susirgo 150 rajono gyventojų, pasveiko – 168. Nuo pandemijos pradžios atvejų skaičius – šiek tiek per 2440, pasveikusiųjų – beveik 1360.
NVSC duomenimis, mirė 29 rajono gyventojai, dėl kitų priežasčių – 5.
Savaitės duomenų apžvalga byloja apie nevienodą susirgusiųjų skaičių atskiromis jos dienomis. Daugiausia naujų atvejų buvo registruota trečiadienį ir ketvirtadienį – atitinkamai 39 ir 40.Tačiau buvo dienų, kai šie skaičiai nesiekė nė dešimties ar dvidešimties.

Nežinomos užsikrėtimo aplinkybės

NVSC Telšių departamento duomenimis, iš 150 praeitą savaitę registruotų COVID-19 ligos atvejų 3 susirgimai registruoti ugdymo įstaigų darbuotojams, 21 susirgimas susijęs su darbo aplinka (AB „ORLEN Lietuva“, UAB „Stogrenta“, UAB „Elotus“, AB „Pieno žvaigždės“ Mažeikių pieninė, UAB „Aremikas“, Mažeikių rajono savivaldybės administracija ir kt.).
Koronavirusas ir toliau plinta ligoninėse: Mažeikių ligoninėje išaiškinta 18 naujų susirgimų, iš jų 15 – darbuotojams, Sedos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje – vienam darbuotojui.
45 susirgimai – šeiminiai, iš jų 17 susirgimų – antriniai, kai šeimos nariai, galimai COVID-19 užsikrėtę darbo aplinkoje (darbe, ligoninėje, pradinėje mokykloje, darželyje), perdavė virusą kitiems šeimos nariams.
Net 59 susirgimų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.
2 susirgimai įvežtiniai – iš Švedijos, Rusijos.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*