Mažeikiuose šurmuliuos kalviai ir amatininkai

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Birželio 3–4 dienomis Mažeikiuose vyks Tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė. Šiemet ji vyks Senamiesčio parke ir šalia jo esančioje Vytauto Klovos muzikos mokykloje bei muziejuje. Savivaldybėje žiniasklaidos atstovams surengta spaudos konferencija, kurioje mintimis apie vyksiančią šventę pasidalijo jos organizatoriai – Savivaldybės vadovai, kultūros darbuotojai ir kalviai.

Padėka – geros emocijos

Penktadienį prasidėsianti Kalvystės meno ir amatų šventė Mažeikiuose rengiama kas trejus metus. Šiemet ji jubiliejinė – 5-oji. Pirmąkart ji surengta 2005 metais.
Pasak šventės organizatorių, šventėje šiemet laukiama 70–80 kalvystės ir įvairių amatų meistrų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Gruzijos, Čekijos, Ukrainos, Vokietijos, Rusijos, Suomijos, Prancūzijos.
„Iš kitų miestų ir šalių dalyvaus 40 kalvių, o mažeikiškių – 12. Taigi, palyginus tas proporcijas, džiugu, kad pagrįstai galime vadintis kalvystės sostine“, – kalbėjo Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė.
Viekšniškis ketvirtos kartos Kalvis Česlovas Pečetauskas sako, jog vietiniai kalviai daro šventę žiūrovams, o žiūrovai savo ruožtu geromis emocijomis, susidomėjimu atsilygina kalviams.
„Mes iš tiesų tos šventės laukiame. Nors tada, kai demonstruojame savo amatą, mus apspinta žiūrovai, užduoda galybę klausimų, į kuriuos norisi atsakyti, su jais pabendrauti ir pačios tos šventės nematome, vis tiek nepavargstame ir iš tiesų šventės laukiame“, – mintimis pasidalijo kalvis.

Įvairiapusė programa

Šventės metu vyks kalvių atsivežtų darbų paroda, žaizdro užkūrimo ceremonija, po kurios kalviai pradės kalti paukščius skulptūrai „Sodas“. Vytauto Klovos muzikos mokykloje ilgamečiam pedagogui, meno kolektyvų dalyviui, aktyviam visuomenininkui Ildifonsui Jonui Venaliui bus įteikta Mažeikių krašto kultūros premija.
Šeštadienį Mažeikių muziejuje vyks konferencija „Metalo ir ugnies valdovai“. Vėliau, 16 valandą, parke vyks šventės atidarymas. Koncertuos atlikėjas Žilvinas Žvagulis, Vytauto Didžiojo universiteto šokių ansamblis „Žilvitis“ parodys etnospektaklį „Kalvis“. Taip pat bus rodomas filmukas apie skulptūros „Sodas“ gamybą. Bus karūnuojamas „Lietuvos kalvių kalvis 2016“. Nuo 20 valandos šventėje koncertuos Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai“.

One Reply to “Mažeikiuose šurmuliuos kalviai ir amatininkai”

  1. Komentatorius parašė:

    Šurmuliuos? Bjauriausia įmanoma klišė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto