Mažeikiuose vyks neįprastas renginys – forumo teatras

Nuotr. iš „4 ROOMS“ archyvo

Trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro mažojoje salėje vyks meninio-aplinkosauginio projekto „Tausoju, vadinasi, galvoju“ renginys „Būti ar nebūti? Jei būti, tai kaip?“ .
Jo metu mūsų rajone veikiančių švietimo įstaigų direktorių pavaduotojams, teatro režisieriams, mėgėjų teatro aktoriams bus pristatomas forumo teatras – pasaulyje gerai žinomas, tačiau mūsų šalyje vis dar naujas būdas suprasti ir aptarti auditorijai svarbias temas.
Apie būsimąjį renginį ir forumo teatrą „Santarvei“ papasakojo Mažeikių choreografijos mokyklos direktoriaus pavaduotojas Augustas Petkus.

Iš pažiūros, menas ir aplinkosauginis sąmoningumas, teatras ir klimato kaita yra lyg ir nesuderinamos arba sunkiai suderinamos temos.
Tačiau, daugiau pasidomėjus, aiškėja, kad visuomenės aplinkosauginio sąmoningumo didinimas meninėmis priemonėmis ne tik įmanomas, tačiau ir patrauklus būdas paskatinti atsakingą visuomenės elgesį ir vartojimą bei akcentuoti, kad kiekvienas mūsų turėtų skirti dėmesio aplinkosaugai.
„Mane forumo teatras sudomino kaip taikomojo teatro metodas. Per forumo teatrą galima kalbėti bet kokiomis, pačiomis įvairiausiomis temomis. Svarbiausia, kad pasirinktoje temoje būtų ir tam tikrų problemų. Šis metodas per diskusijas padeda išsigryninti problemas, atveda prie sprendimų, idėjų, reikalingų tam, kad tai būtų išspręsta“, – kalbėjo renginio koordinatorius Mažeikiuose A. Petkus, šiuo metu studijuojantis taikomojo teatro magistrantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Nuotr. iš „4 ROOMS“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto