Mažeikiuose vyksta miesto šventės renginiai

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=638 template=caption] [nggallery id=639 template=caption] „Miestas upės vingyje“ sulaukė savo šventės: vakar ji prasidėjo senamiestyje, užsuko į Renavo dvarą, o šiandien persikėlė į centrinį stadioną. Mažeikiškiai kviečiami į futbolo šventę, pirmojo lietuviško vakaro Mažeikiuose paminėjimą ir didžiulį koncertą.

Įteikta premija

Pirmasis šventės akordas – tradicinė kasmetinė Krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija. Jos šiemetinis laureatas – kraštotyrininkas, folkloro mėgėjas ir puoselėtojas, biologijos mokytojas Algirdas Vilkas pagerbtas jo darbovietėje – Merkelio Račkausko gimnazijoje.
Šventę pradėjo ir apie premijos nominantą papasakojo jo paties įkurtas Kultūros centro folkloro ansamblis „Alksna“, jam padėjo jaunieji „Alksniukai“. Dvyliktąją Krašto kultūros premiją A. Vilkui įteikė rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, jo pavaduotoja Sigutė Bernotienė bei Kultūros ir  sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė. Premijos laureatas padėkojo už jo veiklos įvertinimą ir pažadėjo toliau būti naudingas savo kraštui. Be folkloro ansamblių, šventės herojų sveikino jo mokiniai – M. Račkausko gimnazijos saviveiklininkai.

Dvare – nauja ekspozicija

Pavakarę šventės iškilmės vyko Renavo dvare. Visą savaitę rūmuose triūsė Lietuvos dailės muziejaus darbuotojai, vadovaujami direktoriaus Romualdo Budrio: jų dėka salės prisipildė autentiškų Liudviko XV laikotarpio stiliaus baldų, meno kūrinių, muzikos instrumentų, buvusių dvaro savininkų portretų. Jie čia atvežti iš Dailės muziejaus sostinėje ir jo filialo – Palangos gintaro muziejaus fondų.
Renavo dvaro rūmų reprezentacinėse salėse atkurta aristokratų vasaros rezidencijos aplinka, – visa tai ir buvo pristatyta vakar čia įvykusiame renginyje.

Futbolo šventė ir koncertas

Šiandien – pagrindinė Mažeikių šventės „Miestas upės vingyje“ diena. Iš ryto centriniame miesto stadione įvyks oficialus naujojo stadiono su dirbtine danga atidarymas, futbolo rungtynės, o po to futbolo mėgėjai bus pakviesti į Mažeikių futbolo 90-mečio šventę.
Pirmąjį lietuviško vakaro Mažeikiuose paminėjimą įprasmins mažojoje scenoje vyksiantis spektaklis „Amerika pirtyje“, kurį vaidins penki mėgėjų teatrai, o jų spektaklį papildys folkloro ansamblių pasirodymas.
Pagrindinį šventės koncertą pradės dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei Lietuvos kariuomenės orkestras su programa „Mes ją kaip saulę nešėm ant spindinčių kardų“, paskui didžiojoje scenoje skambės muzika ir dainos, suksis šokėjai, o šventinį koncertą vainikuos spalvingi fejerverkai.

18 Atsakymų į “Mažeikiuose vyksta miesto šventės renginiai”

 1. Osvaldas, sventes dalyvis parašė:

  Buvau smiges ir nieko nepamenu. Apsisisiojau kaip kiaule, mergina klyno uztrauktuka dar uztrauke.

 2. stadijonų parašė:

  turim daugiau nei Vilnius, tik šventės apgailėtinos. Parko stadiojone būdavo smagiau

 3. Ar ne parašė:

  O vis tiek Senamiesčio parke šventės buvo gražesnės…

 4. zirzloms parašė:

  Man patiko: tegu tai atsaskaitinis pasirodymas – bet vis tik smagu pasidžiaugti augančiu jaunimu. nėra ko zirsti. Pasidžiaukite:D

 5. taip parašė:

  Iš šventės bumo liko tik gražus pavadinimas

 6. Sida parašė:

  Nesupratau visiškai miesto šventės, nebuvo jokios tematikos, viskas turetų prasideti nuo šventės pavadinimo ir idejos ir tai vystoma per visą šventę, bet tai niekur neatsispindejo.Buvo labai viskas padrika, daug visko ir tuo pačiu nieko , tarsi prastas vaiko rašinėlis padrikais sakiniais.

 7. žioplys parašė:

  O man patiko skanios dūmais kvepiančios mėsos …bet kainos oho ho…dūmų kvapą užuodžiau, bet. burnoj neturėjau , prasta mugė…o ir šiaip ko ten aš ir valkiojaus nežinau…gal dieną trumpinau?

 8. Je parašė:

  Ir ko čia pykti ant laikraščių, juk žmonės rašo pastebėjimus.
  Aš tai girdėjau tik muziką ir sėdėdamas tribūnoje žvelgiau į saulę ir deginausi kaitroje, nes vis tiek nieko nemačiau juodoje uždengtoje scenos,, būdoje“…. Nors tuos juodus,,škurlius“ būtų nuėmę nuo tos, gal daugiau būtų kas matę…o dabar… Niekas ir nesiginčija, kad Mažeikių šokėjai ar dainininkai prasti, tai jėga….bet….

 9. to AŠ parašė:

  Jūs pamatėte daug režisūrinių sprendimų? Jūsų fantazija nereali! Reikėjo turėti labai išlavintą vaizduotę norint aptikti nors kokių režisūrinių užuomazgų. Pripažinkime, kad tai būvo šokių kolektyvų ataskaitinis pasirodymas su muzikiniais intarpais Tik režisuoti reikėjo patiems choreografams, o ne vingių joniui

 10. gilė parašė:

  mažeikiečiai, nepirkit ir neskaitykit tos „santarves“ , degradai tiesiog tunka iš purvo pylimo. kiršinimo ir visko niekinimo

 11. Komentatorius parašė:

  Nebuvau šventėje, bet man atrodo, kad ten nieko gero nebuvo. Shoodas.

 12. parašė:

  Labai graži šventė. Smagu buvo stebėti Mažeikių šokėjus ir jų mokytojus; klausytis Gintarės, Agnės bei Astos Pilypaitės atliekamų dainų… Vedėjai buvo charizmatiški. Gal norėjosi didesnės scenos, tada vaizdas būtų dar gražesnis. Renginio metu galėjai pamatyti daug įdomių režisūrinių sprendimų. Tiesiog AČIŪ už Šventę.

 13. Pritariu nusivylusiems parašė:

  Mano nuomone, renginys klaikus. Mažeikiai turi puikių kolektyvų, ypač šokių, tačiau viskas pavirto šleikštulį keliančiu reginiu, nes režisūra žemiau bet kokio dugno. Kodėl Mažeikių kultūra tokio apgailėtino lygio? Vargšai aktoriai, kurie visiškai ne vietoje ir ne laiku vaidino. Vargšas Vaičkus, matyt, dabar grabe vartosi. Šokėjų išvis kultūros centras turėtų atsiprašyti, nes jų pasiekimus šokių srityje nušlavė beskonybės viršūne tapęs jovalas. Ir nereikia varyti ant Santarvės. Patys apsišikote, tai ir išsivalykite

 14. shiusha parašė:

  kas taip organizuoja sventes? tipo, mes sugalvojam pavadinima, pastatom scena, o turinys kos bus, toks. svente del sventes. jokios minties ar prasmes. Pilypaite keturias dainas sudainavo ir viskas? ar vakare kai jau senimas isejo namo bereikia tu liaudisku giesmiu? jus paziurekit kaip organizuoja Akmene, Zagare. Urvikiuose per Jonines linksmiau buna. Geda Mazeikiu kulturos centrui

 15. Vilė parašė:

  Santarvė po Balčiūno privatizacijos pavirto nusivylusių, piktų, tinginių ruporu. Nekas negerai: nei pakilios, nuoširdžios šventės surengtos pasišventusių organizatorių, gabių choreografų, nei pavyzdingai švarus miestas, sutvarkytas darbščiojo seniūno ir seniūnijos, nei didžiuliai projektai, renovacija atliekami organizuotų savivaldybės vadovų ir iš pagrindų atnaujinę miestą. Ne purvui iš tokios „žiniasklaidos“ gėda, gėda, gėda.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip visada,žemas lygis! Neturi Mažeikiai gero švenčių organizatoriaus. Kaimuose linksmiau ir įdomiau švenčia
  .

 17. mažeikietis parašė:

  Nusivylėm. Nieko gražaus, tik oras puikus.

 18. shiusha parašė:

  geda, zemo lygio renginys, zemo lygio rezisura. salia vyksta kuklaus miestelio Akmenes miesto svente, kuri yra nepalyginamai kokybiskiau suorganizuota

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto