Mažeikius krepšinio karštinė aplenkė

Jau savaitę besitęsianti pasaulio krepšinio čempionato epidemija Mažeikių nepasiekė. Lankytojų antplūdžio nesulaukė kavinės, barai, kur galima stebėti varžybas. Dėl čempionato nesikeitė parduotuvių prekių apyvarta. Prekybininkai prisiminė, kaip ištuštėdavo parduotuvės, kai per televizorių būdavo rodomi pirmieji meksikietiški serialai arba Kauno „Žalgirio“ varžybos. Dabar pirkėjų nesumažėja net tada, kai transliuojamos Lietuvos rinktinės žaidynės. SUPRATINGI
DARBDAVIAI
NEDRAUDŽIA

„Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai apgailestavo, kad čempionato laikas nepalankus: lietuviams svarbios varžybos transliuotos ir darbo metu. Ne vienas dirbantis ir krepšiniu besidomintis pašnekovas prisipažino priverstas tenkintis vaizdo įrašu.
Kur kas paprasčiau tiems, kurių darbdavys pats „serga“ krepšiniu. Darbuotojams leidžiama atsitraukti nuo darbų ar net darbo vietose žiūrėti televizorių.
Savivaldybėje dirbantiems valstybės tarnautojams taip pat nedraudžiama patirti emocijų, kurias išgyvena tiesiogiai transliuojamas varžybas stebintys aistruoliai.
Ketvirtadienį, kai buvo transliuojamos Lietuvos ir Brazilijos komandų varžybos, ne visus valdininkus pavyko rasti savo darbo vietose. Juos aptikome kabinete, už kurio durų buvo girdėti rungtynių komentatoriaus balsas.

KREPŠINIS –
RIMTA PRIEŽASTIS

Valdininkai, prikritę prie ekrano, nelabai leidosi į diskusijas. Supratome: šiukštu trukdyti per tokias svarbias varžybas. Tik vėliau vienas iš varžybų stebėtojų Jonas Labutis prisipažins, kad esąs krepšinio aistruolis ir negalėjęs atsispirti pagundai kelioms minutėms atitrūkti nuo darbo.
„Nemanau, kad darbas nukentės. Ateinu gerokai anksčiau iki darbo pradžios, kai reikia, pasilieku ilgiau“, – teisinosi specialistas.
Kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė sakė, kad jos pareigos verčia domėtis sportu. Be to, ji niekada nebuvusi abejinga sportui. Studijuodama net sportavusi.
„Ne serialus žiūrėjome, o krepšinio čempionatą. Koks čia detektyvas?“ – pyko ant žurnalistų Savivaldybės darbuotojai, nors mes ne detektyvo elementų ir ieškojome. Į redakciją paskambinusi moteris paprašė nuo televizorių ekranų atitraukti valdininkus.

SVARBIAUSIA,
KAD DARBAS
NENUKENTĖTŲ

Savivaldybės mero pareigas laikinai einančio Viktoro Bugnevičiaus darbo, rodos, netrikdo čempionatas. Jam esą geriau žiūrėti vaizdo įrašą, nes per tiesioginę transliaciją nervai neatlaiko.
„Man svarbus pats žaidimo procesas. Kai žinomas rezultatas, galiu ramiai jį analizuoti“, – paaiškino vicemeras.
„Darbus dirbame“, – lakoniškai atsakė Savivaldybės administracijos direktorių pavaduojantis Romualdas Sakalauskas, pasiteiravus, ko jis nežiūri tiesioginės čempionato transliacijos.
Administracijos vadovas nebuvo linkęs vertinti, ar pavaldiniai nusižengia, darbo metu žiūrėdami televizorių. Jeigu būtų skundas, sudarytų komisiją ir išsiaiškintų.
„Ar skaito „Santarvę“, ar krepšinį žiūri (darbo metu – B. R.), traktavimas gali būti toks: pakenkė darbui ar ne“, – samprotavo pašnekovas.
Anot V. Bugnevičiaus, nieko baisaus, kad Savivaldybės specialistus nuo darbo atitraukia krepšinio čempionatas.
„Svarbiausia, kad darbo rezultatai nenukentėtų. Galima visą dieną kabinete sėdėti ir nieko gero nenuveikti“, – pridūrė jis.

BŪRYJE –
DAUGIAU ADRENALINO

Ne iš biudžeto duoną valgantiems mažeikiškiams paprasčiau – jų nestebi mokesčių mokėtojai. Darbo metu jie gali leisti sau varžybas žiūrėti net viešose vietose.
„Reikia adrenalino, emocijų. Kuo didesnis „fanų“ būrys, tuo emocijų daugiau“, – „Santarvei“ sakė į „Bilduko“ restoraną stebėti varžybų susirinkę vyrai (barmenė buvo vienintelė ten sutikta moteris).
Tarp tokį čempionato varžybų stebėjimo būdą besirenkančių žmonių – daugiausia verslininkų, nes jiems nereikia baimintis, jog už „pavogtą“ darbo laiką gali kliūti nuo darbdavio.

MAŽEIKIŠKIAI
DAR NEIŠSIJUDINO

„Bilduke“ sutiktas darbo reikalais Mažeikiuose besilankantis krepšinio aistruolis iš Šiaulių stebėjosi, kad jam be vargo pavykę rasti vietą, kur galėjo pasižiūrėti svarbias čempionato varžybas. Šiauliuose dar prieš čempionatą reikėję užsisakyti vietas baruose, turinčiuose plazminius televizorius.
Panašiai kalbėjo ir restorane „Geltona valtis“ varžybas stebėjęs klaipėdietis.
„Mažeikius, matyt, aplenkė krepšinio karštinė“, – replikavo stebėtojas iš uostamiesčio.
„Bilduke“ sutikti krepšinio gerbėjai mano, kad mažeikiškiai dar išsijudins. Jie prisiminė neseniai vykusį pasaulio futbolo čempionatą. Restorane vos sutilpo į jį atėjusieji varžybų žiūrėti „fanai“.
Taksistai teigė kasdien vis labiau pajuntantys krepšinio pulsą.
„Kai lietuviams ėmė sektis, stebinčių čempionatą padaugėjo. Tiesioginės transliacijos metu keleivių sumažėja. Atsigriebiame vakare, kai reikia surinkti pergalę švenčiančiuosius“, – sakė pašnekovai.

NEMOKAME
KULTŪRINGAI
ŽIŪRĖTI?

Kavinės-baro „Stumbras“ savininkas Vaclovas Žutautas, kaip ir miesto svečiai, stebisi mažeikiškių pasyvumu. Net du plazminius televizorius įsigijęs verslininkas bando įvairiomis staigmenomis prisivilioti krepšinio sirgalius. Net kavinės darbo laiką pakoregavo pagal čempionato varžybas.
„Mano tikslas nėra parduoti daugiau bokalų alaus ar žirnių porcijų. Svajonė buvo suburti žmones kultūringai žiūrėti varžybas, o ne su plastmasiniu buteliu alaus, keikiantis šalia šeimos narių“, – kalbėjo sportu besidomintis verslininkas.
V. Žutautas prisiminė, kaip prieš kelerius metus kavinėje vos sutilpdavo mažeikiškiai, norintys pažiūrėti varžybas, nors čia stovėjo paprastas televizorius.
„Manau, kad per pastaruosius metus Mažeikiuose sumažėjo aktyvių žmonių. Ko gero, du iš trijų išvažiavo į užsienį ar kitur. Likusieji neranda vietos, nežino, ko nori iš gyvenimo“, – samprotavo verslininkas.

KREPŠINIS –
POPULIARIAUSIAS

Lažybų punkto Mažeikiuose darbuotojos Ingridos teigimu, krepšinio čempionatas išjudino mažeikiškius. Įvairiose lažybose jau dalyvavo arti šimto krepšinio gerbėjų. Dažniausiai statomos lažybų sumos 50 ir 100 litų.
Anot pašnekovės, lažybų dalyvių padaugėja per Eurolygos ir kitas krepšinio varžybas. Pagal populiarumą antra vieta Mažeikiuose atitenka futbolui.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Ketvirtadienį, kai buvo tiesiogiai buvo transliuojamos Lietuvos ir Brazilijos krepšininkų varžybos, kiek daugiau sirgalių sutikome tik viename restorane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto