Mažieji menininkai mokėsi iš profesionalų

Asmeninio archyvo nuotrauka

Šiais mokslo metais Tirkšlių darželyje „Giliukas“ ėmė veikti meno studija, kuriai vadovauja pedagogė Nerija Vismontienė. Čia susitinka tie, kurie nori patirti kūrybinį džiaugsmą ir išmokti piešti, tapyti, lipdyti molinukus bei pažinti visas kitas kūrybos paslaptis.

Kaip ir kiekviena pradžia, taip ir ši – dar dvelkia pirmaisiais nedrąsiais potėpiais, noru įsilieti į ugdymo procesą ir tapti svarbia mūsų darželio gyvenimo dalimi. Tokiais atvejais ieškoma, kas gali suteikti tam įkvėpimo ir sėkmės. Ilgai svarstyti nereikėjo – buvo aiškus atsakymas – reikia aplankyti Dailės mokyklą, kur sudaromos palankiausios sąlygos atsiskleisti ir vystytis asmenybei, kūrybiniams gebėjimams. Ir, žinoma, tiesiogiai pabendrauti su profesionaliais meno žinovais, kompetentingais pedagogais. Todėl darželio „Giliukas“ mažieji menininkai susiruošė į edukacinę-pažintinę išvyką – Mažeikių Dailės mokyklą, kuriai vadovauja direktorius Zenonas Steponavičius. Čia buvom sutikti be galo šiltai ir svetingai. Mokyklos šeimininkai aprodė mokyklą, papasakojo apie šios įstaigos ugdytinių pasiekimus, pademonstravo įvairiomis technikomis atliktus mokinių darbus, pristatė gausybę mums mažai pažįstamų priemonių bei įrengimų. Visa tai su nuostaba, dideliu susidomėjimu akylai iššniukštinėjome, apžiūrėjome, lietėme, netgi uostėme!

Asmeninio archyvo nuotrauka

Dailės mokytojų paskatinami, pamokomi mažieji „giliukai“ ėmėsi nelengvo menininko darbo: prie tikro dailininko molberto, paėmus teptuką į rankas, išbandyti savąsias kūrybines galias. Nebuvo kada ir išdykauti – kiekvienas mokytojo žodis buvo svarbus ir reikšmingas. O nuoširdus Rusnės klausimas „Ar galėsi mane išmokyti piešti skrybėlę?“, ko gero, privertė ne tik nusišypsoti, bet greičiau įsitikinti šios išvykos svarba.
Šį prasmingą pasisvečiavimą užbaigė Dailės mokyklos pedagogų pasiūlymas apsilankyti Mažeikių muziejuje, kur eksponuojami Dailės mokyklos mokinių darbai.
Norime padėkoti šios įstaigos direktoriui Zenonui Steponavičiui bei pedagogams: Virginijui ir Rasai Tamošiūnams, Giedrei Valtaitei, Jonui Želkauskui, Viliui Juliui Pociui už tai, kad suteikė galimybę pasisvečiuoti mokykloje, už šiltą bendravimą bei profesionalius patarimus, už dovanas, už tai, kad čia – Dailės mokykloje – radome tai, ko ieškojome – įkvėpimą ir paskatinimą sėkmingai realizuoti savo norus naujojoje „Giliuko“ meno studijoje.
Vaida PAULAUSKIENĖ
Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Asmeninio archyvo nuotrauka

One Reply to “Mažieji menininkai mokėsi iš profesionalų”

  1. Tadas parašė:

    Žodis menas, menininkas yra labai abstraktus ir turi labai plačią reikšmę. Menas yra kinas, teatras, baletas, muzika,fotografija, dailė. Darželinukai svečiavosi dailės mokykloje, kur vaikų mokoma dailės teorijos ir praktikos. Todėl ir rašyti reikia „Mažieji dailininkai mokėsi iš profesionalų“. O tai, kad ten tikrai dirba profesionalai – tiesa. Mano paties du vaikai tos mokyklos auklėtiniai. Vėliau abu baigė Vilniaus dailės akademiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto