Mažo Kiškio užrašai

MAŽAS KIŠKIS

Šaltis eina!
Ką tik kalbėjau su savo giminaičiu iš kaimo. Tasai pasipiktinęs – vaikas per šalčius nuėjo į mokyklą, mat termometras nerodęs tų minusinių dvidešimties laipsnių. O mokykloje toks įrenginys rodė ne ką geriau – vos dešimt laipsnių šilumos.
Esą įvyko kažkokia šildymo sistemos avarija.
Pasėdėjo mokinukas vienas pats klasėje, žinia, peršalo ir susirgo… Klausia manęs mano giminaitis: negi sunku buvo pranešti, kad mokykloje šalta kaip metaliniame garaže? Kad pamokos atidėtos? Kam varinėti vaikus pirmyn ir atgal, daktarams ir vaistininkams uždarbį kelti?
„Ko, – sakau, – tu manęs klausi? Aš tik mažas kiškis, mano balsas į dangų neina ir švietimo įstaigose temperatūros nepakelia. Štai skaičiau sausio viduryje „Santarvę“ – darželiuose vaikai šąla, o valdininkai šneka apie renovaciją. Galėtų dar apie pasaulio pabaigą pašnekėti – nežinia, kas arčiau ir realiau.“
Bet ne tai mane labiausiai nustebino. O tai, kad Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus, kurio specialistai turėtų prižiūrėti, kaip laikomasi įstatymais patvirtintų higienos normų, vedėja Irena Macijauskienė irgi kalba apie rajono biudžeto skolas ir renovacijos privalumus.
„Palaukite, ponia specialiste, – mintyse prieštarauju, – tai gal Jūsų tiesioginės pareigos labiau susijusios su tvarkos darymu ten, kur netvarka, o ne rūpesčiu dėl rajono biudžeto?“
Privačiai pasidomėjus, paaiškėjo, kad tvarkingai ir metodiškai žurnalistams išdėstę, kokios turėtų būti šilumos normos vaikų darželiuose ir mokyklose, sveikatos priežiūros specialistai tų normų laikymosi praktiškai nestebi, nefiksuoja ir beveik niekaip nereaguoja. Mat neturi tinkamo… termometro. Gal aš ir klystu, gal tai tik gandai? Nes jei būtų šimtaprocentinė tiesa, tada nors griūk negyvas!
Taigi kol šalčiai mus puola, ginkimės kaip išmanome. Nes kol sureaguos Švietimo skyrius, Savivaldybė ir visokios visokių priežiūrų komisijos, ateis gražus pavasaris, orai sušils. Tada valdininkai atsakys: štai kaip viską puikiai sutvarkėme. Ir pasididins priedus prie atlyginimo.
O kol kas darželinuko tėveliui, pasipiktinusiam, kad antradienio rytą lopšelio-darželio grupėje termometras rodė vos šešiolika laipsnių šilumos, galėčiau patarti: parašykite skundą į mūsų Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetą. Apskųskite higienos normas prižiūrinčios įstaigos vedėją I. Macijauskienę Sveikatos komiteto pirmininkei I. Macijauskienei. Ir paklauskite, ką jie ten veikia, jei tvarkos nedaro.
Nors atsakymą išmąsčiau pats savo menku mažo kiškio proteliu: kaip darys, jei abejos vadžios – vienose rankose. Tokiu atveju pasirinkimas, ką pirmiau ginti: šąlantį vaiką ar prestižą ir valdiškus pinigus – išties sudėtingas.
Užjauskime juos visus ir be reikalo nedarinėkime kabinetų durų – šaltis eina!

7 Atsakymai į “Mažo Kiškio užrašai”

 1. To šaltis parašė:

  Tai prieš rašant komentarą – pasiskaityk įstatymus. Nes paskaičius komentarus, matosi, kad esi labai žalias įstatymų žinovas. Atsistok prieš veidrodį ir užduok sau klausimą – ką gero pats esi padaręs dėl visuomenės?

 2. šaltis parašė:

  Šaunuolis KOMENTATORIUS .Visuomenės sveikatos centras, – šie žodžiai pasako ką turi veikti šios institucijos darbuotojai. Nekaišiokit įstatymų, juos neblogiau žinome.

 3. To X parašė:

  Perskaityk LR Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymą ir žinosi :) Sėkmės renkant informaciją!

 4. x parašė:

  Norėtumem iš komentatoriaus sužinoti kokioms problemoms vadovauja p.Macijauskienė, jeigu išvardintos miesto problemos ne jos darbo specifika. Būsim dėkingi.

 5. To Artūras parašė:

  Jei žinote kur kreiptis, tai ko nesikreipiate??? Čia ir yra visų mūsų problema – sugebame tik šmeižti ir grasinti, o kad ko nors rimčiau imtis – tai pilnos kelnės… Jūs kogero net nenutuokiate, kad Jūsų išvardintos problemos apima net triejų tarnybų veiklą: maistas – maisto ir veterinarijos tarnyba; oro tarša – aplinkos apsaugos ir visuomenės sveikatos skyrius esantis savivaldybėje; mokyklos – visuomenės sveikatos centras. Deja, bet Macijauskienė nevadovauja visoms joms. Įtariu, kad rinkimai artėja ir kažkam labai skauda širdį.

 6. Artūras parašė:

  Šaunuoli kiškeli ir tau matosi kiek problemų mieste, kurias turėtų spręsti visuomenės sveikatos centras, bet vadove p. Macijauskienė tam neturi laiko t.y. tiesioginiam darbui, juk ji tarybos narė reikia dalyvauti priiėmimuose, banketuose, o ne dirbti…. Mūsų problema ką valgome, kokį vandenį naudojame, koks mieste užterštumas, kokios pavojingos sveikatai antenos ant stogų, kokia šiluma darželiuose, mokyklose ir t.t ir t.t. P. Macijauskienė laukia, kad jai parašytumėm…. Pareikalausim, kad dirbtumėt tiesioginį darbą, o banketai praeis ir be jūsų. Žinome kur kreiptis, kad visą mūsų reikalaujamą informaciją skelbtumėt žiniasklaidoje, rūpintumėtės rajono žmonėmis, o ne tik pramogautumėt.

 7. Neišprususio kiškio užrašai parašė:

  Pakeiskite pavadinimą! Visiškas neišmanėlis tas kiškelis. Sakyčiau morkas graužti tik gali, bet šitaip rašinėti, tai jau gėda visiems kiškiams darai.
  „Mat neturi tinkamo… termometro. Gal aš ir klystu, gal tai tik gandai? Nes jei būtų šimtaprocentinė tiesa, tada nors griūk negyvas!“ – šitas teiginys parodo visišką tavo kvailumą!
  Ar žinai, su kokiu termometru atliktas matavimas gali būti laikomas pagrindu????? Matau, kad nežinai!
  Tik metrologiškai patikrintu! Ar žinai kas tokį turi? Ogi, laboratorija. Ar žinai, kada galima laboratoriją visuomenės sveikatos centrai išsikviesti? Iš kur tau žinoti, o beto tau nė nrūpi, svarbu rašyti, rašyti, rašyti… O laboratoriją galima išsikviesti gavus skundą ar prašymą, bet tik ne anonimišką, kaip tavo atveju. Nes esi toks neišprusęs, kad net vardą bijai pasisakyti ir slepiesi po kvailo kiškio kauke!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto