Medaliai – iš dangaus

Mūsų rajono komanda iš Marijampolėje vykusio Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionato grįžo su medaliais.

TAIKINYS – TRIJŲ CENTIMETRŲ SKERSMENS RUTULYS
XXI atvirajame Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionate varžėsi Marijampolės ir Mažeikių atstovai bei svečiai iš Latvijos ir Rusijos. Dalyviai rungėsi dviejose įskaitose: buvo nustatyti šalies parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionai ir prizininkai, antroje įskaitoje – atvirojo čempionato nugalėtojai ir prizininkai.
„Tik mūsų ir Marijampolės parašiutininkai šiuo metu kultivuoja klasikinį parašiutizmą, tuo tarpu kituose miestuose į parašiutizmą žiūrima kaip į pramogą, vieną iš būdų gauti kuo didesnį adrenalino kiekį. Tam tikslui perkami greituminiai parašiutai ir dingsta pats sportinis principas“, – „Santarvei“ pasakojo mūsų komandos vadovas Rimantas Morkūnas.
Šiose varžybose buvo atlikta po aštuonis tikslaus nusileidimo šuolius iš 1 100 metrų aukščio, po to pirmąsias dvylika vietų užėmę sportininkai atliko pusfinalio šuolius, po jų pirmojo stipriausiųjų šešeto dar laukė po šuolį finale.
Pasak R. Morkūno, varžybų esmė tokia: iššoki, atsidarai parašiuto kupolą ir stengiesi pataikyti į trijų centimetrų rutulio plotą. Jame nusileidęs, gauni aukščiausią įvertinimą.
„Elektronika fiksuoja sportininkų nusileidimą, ir atstumas matuojamas centimetrais. Nusileidus nuo šio rutulio toliau kaip šešiolika centimetrų, rezultatas jau neskaičiuojamas“, – glaustai varžybų reglamentą nupasakojo komandos vadovas.

KOMANDOS NARIAMS PATRIOTIZMO NESTINGA
Lietuvos čempiono titulą iškovojo Mažeikių aviacijos sporto klubo atstovas Saulius Montrimas, kuris du kartus per dešimt šuolių pataikė į patį trijų centimetrų skersmens centrą. Daugkartinis šalies čempionas, patyręs parašiutininkas, kuris šiuo sportu užsiima nuo 1974 metų, jau po pirmųjų šuolių turėjo didelį taškų pranašumą antroje vietoje likusio marijampoliečio Deivido Ragucko atžvilgiu. Finale mažeikiškio pranašumas dar labiau išryškėjo. Mažeikių aviacijos sporto klubo komanda, kurią, be S. Montrimo, sudarė Vilma Jurgaitienė ir Regina Budginaitė, komandinėje įskaitoje tapo šalies vicečempione.
Atvirosiose pirmenybėse triumfavo Latvijos ir Rusijos sportininkai, tik moterų grupėje V. Jurgaitienė iškovojo antrąją vietą. Pasak R. Morkūno, latvių dominavimas nenustebino: šiai šaliai atstovavo kariuomenės komanda, kurios narių profesija – parašiutizmas, jiems tokie šuoliai – kasdienybė.
„Džiugina mūsų ekipos narių patriotizmas: nors gyvena Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Vilniuje, net Vokietijoje, tačiau visada atvažiuoja ir gina garbę to klubo, kuriame pradėjo savo parašiutininko kelią“, – pasidžiaugė ekipos vadovas. Nors klasikinio stiliaus varžybos buvo vienintelės šiais metais, sezonas Mažeikių aviacijos sporto klube nesibaigė: pasak klubo instruktoriaus Rimanto, šiais metais kaip niekad daug žmonių atvyksta į Šerkšnėnuose esantį aerodromą ir šoka su parašiutu, todėl šuoliai nesiliaus tol, kol leis oro sąlygos.
Mažeikiškiai su savo lėktuvu rugsėjo pradžioje skris į Panevėžį, kur dalyvaus aerodrome vyksiančiuose renginiuose, skirtuose Europos krepšinio čempionatui.
Nuotrauka iš klubo archyvo.: Mažeikiškių komanda: (iš kairės) V. Jurgaitienė, R. Morkūnas, R. Budginaitė ir S. Montrimas, po apdovanojimo neslėpė džiaugsmo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto