Medicinines kaukes siuvantys mažeikiškiai nespėja vykdyti užsakymų

Nuotrauka iš įmonės „Negalia“ socialinių tinklų paskyros

Vaistinėse ir gydymo įstaigose trūkstant medicinos kaukių, vieni pirmųjų šalyje jas siūti pradėjo Mažeikiuose įsikūrusios socialinės įmonės „Negalia“ siuvykla.
Nuo karantino pradžios tokį verslą pradėjusi įmonė neatsigina užsakymų. Kaukių poreikis vis didėja, dabar jų tenka laukti porą savaičių.

Geriau negu nieko

Socialinė įmonė „Negalia“ užsiima darbo drabužių ir įvairių tekstilės gaminių siuvimu. Įmonės vadovas Jevgenijus Ševčenko „Santarvei“ sakė, kad siūti dviejų sluoksnių apsaugines daugkartines veido kaukes pradėjo pirmomis karantino dienomis. Taip sureaguota į viešoje erdvėje pasklidusią informaciją apie medicininių kaukių stygių.
Kaukės vidinis sluoksnis – iš medvilnės, o išorinis – iš poliesterio. Pašnekovas patikino, kad jos yra sterilios. Kiekviena pasiūta kaukė yra išlyginama, apdorojama terminiu (šiluminiu) būdu ir supakuojama taip, kad būtų užtikrinamas saugumas.
Užsakymai priimami elektroniniu būdu, prekes saugiai pristato vežėjai.
J. Ševčenko sutinka, kad bet kokia kaukė yra geriau negu nieko, ji psichologiškai suteikia saugumo, padrąsina kitus žmones imtis tokios apsaugos priemonės.
Be to, mažeikiškių siuvamos kaukės kur kas pigesnės nei perpardavinėtojų – tekainuoja po du eurus.

Paraiškoms nustatyti prioritetai

Įmonės vadovas teigė neskaičiavęs, kiek jau prisiūta kaukių – jų tūkstančiai. Per dieną jų pasiuvama po 500 vienetų ir daugiau.
Mažeikiškių siuvamas kaukes daugiausia užsakinėja šalies ligoninės, kitos institucijos, darbovietės, pavieniai gyventojai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Medicinines kaukes siuvantys mažeikiškiai nespėja vykdyti užsakymų”

  1. Anelė parašė:

    Šaunu kad vyksta vietinė gamyba. kalbant apie sertifikuotas kaukes, kurias varle ar pigu pardavinėja po 6 eur, tokių pačių galima įsigyti http://www.kn95kaukes.lt , tas pati kaukė, tik po 3 kartus pigiau..

  2. Vytautas parašė:

    O ar yra sertifikuotos,kad galima deti ant vedo , ar yra tikrai gaminama istokiu medziagu „abejotina“ kad jos yra ir atitinka visus reikalavimus higienos ,regis cia yra naudojamasi sita bjauria situacija ,kad tik paiimti kuo daugiau monetu ,o dar 3eur. uz vieneta nesamone .Normali medicinine kauke sertifikuota juodojoje rinkoje 0,30eur. centu uz vieneta.Cia turetu susidometi tam tikros tarnybos kurios yra atskingos uz vartotoju teise ir produkto sauguma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto