Medikai pristatė mažeikiškiams atliktų tyrimų rezultatus

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje medicininių tyrimų laboratorijos „Medicina practica“ specialistai pristatė Mažeikių rajono gyventojams atliktų mikrobiologinių tyrimų rezultatus.

Dirba devynerius metus

Mažeikių ligoninė ir medicininių tyrimų laboratorija yra sudariusios sutartį dėl mikrobiologinių tyrimų ligoninės pacientams ir bendradarbiauja jau devynerius metus. Tuomet įmonė, laimėjusi konkursą, nuomos pagrindais perėmė senąsias mikrobiologijos laboratorijos patalpas ir įsipareigojo išlaikyti ten dirbusius darbuotojus. Taip pat ji teikia mikrobiologinių tyrimų paslaugas ligoninės pacientams.
Laboratorijos Mažeikių filialo specialistai, atliekantys mikrobiologinius tyrimus, siekia nustatyti bakterijų jautrumą antibiotikams.
Tyrimai finansuojami iš Savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo programos.

Apžvelgė ekonominius aspektus

Pasak ekonominius bendradarbiavimo su ligonine rodiklius apžvelgusio laboratorijos direktoriaus S. Barakausko, per vienerius metus laboratorijoje vidutiniškai ištiriama 700 pacientų mėginių. Vieno atvejo pasėlio tyrimas kainuoja vidutiniškai 16 eurų.
„Lietuvos ligoninėse vienas lovadienis vidutiniškai kainuoja 110 eurų. Jeigu pacientas, paguldytas į ligoninę dėl infekcinės ligos, būtų joje gydomas 12 dienų, jo gydymas kainuotų apie 1320 eurų. Šalia ligoninės įsikūrusi laboratorija padeda medikams pasveikusį žmogų grąžinti į darbą dviem dienomis anksčiau. Greičiau gaunami mėginiai yra greičiau ir ištiriami. Iš karto įvertinami pirminiai rezultatai, informuojamas pacientą gydantis gydytojas ir iš karto imamasi gydymo taktikos“, – preliminarius skaičiavimus pristatė laboratorijos vadovas.

Augantis atsparumas antibiotikams

Anot medicininių tyrimų laboratorijos gydytojos Gitanos Skendelytės, šiuolaikiniai žmonės daug žino apie bakterijas, virusus, parazitus, be to, yra sukurta daugybė dezinfekcijos priemonių, vaistų infekcinėms ligoms gydyti. Kita vertus, vis tiek išlieka didelis sergamumas ir mirtingumas nuo šių ligų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje apie 20 proc. visų registruojamų susirgimų sudaro būtent užkrečiamosios ligos.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto