Medikams ir ligoniams kartais pritrūksta elementaraus žmogiško susikalbėjimo

Pacientams trūkstant informacijos medicinos paslaugų jie ieško kituose rajonuose ir piktinasi vietinių gydytojų abejingumu. Ligonių kasos apmoka ne visas medicinines procedūras, net jei ligoniai į medikus kreipiasi su šeimos gydytojo siuntimais.
VYKO Į KITĄ RAJONĄ
Į redakciją atėjo mažeikiškė Danutė Liucija Čejauskienė. Moteris skundėsi mažeikiškiais gydytojais, kurie jai esą nesuteikė pagalbos. Mažeikiškė buvo priversta važiuoti į Klaipėdą.
Danutė Liucija pasakojo, kad jau kelerius metus jai dvi blakstienos auga priešinga kryptimi, t.y. tiesiai į akį. Pasak moters, kol jos gydytojas okulistas Vitalijus Šeškaitis dirba, problemų nėra. Gydytojas ją priima su siuntimu ir blakstienas ištraukia be papildomo mokesčio. Tačiau kai šis gydytojas atostogauja, moteris sako neturinti kur kreiptis.
Pasak jos, kita okulistė, Asta Petraitytė, reikalauja už procedūrą susimokėti 20 Lt, nors pacientė kreipiasi ir su siuntimu. Pagalbos moteriai nesuteikę ir ligoninės priimamajame.
Netekusi vilties Danutė Liucija nuvyko į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur jai blakstienos buvo ištrauktos nemokamai. Medikai paaiškino, kad tai – būtina pirmoji pagalba. Moteris neslėpė pasipiktinimo mažeikiškių medikų abejingumu.
PASLAUGA
GALI BŪTI MOKAMA
Šiaulių teritorinės ligonių kasos kontrolės ir ekspertizės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė „Santarvei“ paaiškino, kad nemokamai suteikiama tik būtinoji pagalba.
„Sveikatos apsaugos ministras yra patvirtinęs būtinosios pagalbos sąrašą, tačiau jame blakstienos ištraukimas nėra įvardytas, todėl ši paslauga gali būti mokama“, – sakė D. Ozolienė.
Be to, ligonių kasos, sudarydamos sutartis su gydymo įstaiga ar gydytoju, numato sutartinę kompensuojamą pinigų sumą. Jei ši suma yra išnaudota, gali būti pradėtos teikti mokamos paslaugos, nors ligoniai ateina ir su šeimos gydytojo rašytu siuntimu. Tik prieš tai reikia informuoti pacientą.
„Klaipėdos gydymo įstaigos finansuojamos iš kitų ligonių kasų nei Mažeikių, todėl pacientui blakstiena galėjo būti ištraukta ir nemokamai“, – aiškino D. Ozolienė.
SPRENDŽIA GYDYTOJAS
Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo Telšiuose Pauliaus Rumbučio teigimu, nesusipratimai tarp pacientų ir ligonių įvyksta dėl to, kad žmonių pageidavimai neatitinka medicinos normų.
„Kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl sunku jį komentuoti. Jei blakstiena dirgina akį ir sukelia nepatogumą, ją gali pašalinti ne tik okulistas, bet ir šeimos gydytojas. O jei atvirkščiai auganti blakstiena sudirginimo nesukelia, ši procedūra priskiriama prie kosmetinių paslaugų ir gali būti mokama. Tik gydytojas gali nuspręsti, kokia tai paslauga“, – sakė P. Rumbutis.
Direktoriaus pavaduotojas patikino, kad ne kartą yra kalbėta su mažeikiškiais medikais, jog kaip galėdami rečiau veltųsi į konfliktines situacijas ir problemas spręstų taikiai.
„Turbūt kartais pritrūksta elementaraus žmogiško susikalbėjimo“, – svarstė P. Rumbutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto