Medikei ir politikei didžiausia problema – laiko stoka

„Santarvės“ pokalbis su Dalia JURGAITIENE, Savivaldybės tarybos nare,
medike, atstovaujančia Krikščionių konservatorių socialinei sąjungai


Vizitinė kortelė
Gimė Ukmergėje. Nuo ketverių metų gyveno Rietave.
Į Mažeikius atvyko 1990 metais, baigusi Kauno medicinos akademiją.
Dirba Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro ir slaugos skyriaus šeimos gydytoja.
Moka prancūzų ir rusų kalbas.
Ištekėjusi. Vyras Aurelijus – bendrovės „TEO“ telekomunikacijų ryšių specialistas.
Duktė Julija – Merkelio Račkausko gimnazijos vienuoliktokė.

Apie save – vienu sakiniu.
Esu optimistiškas žmogus.
Trumpai – apie savo buitį.
Prieš porą metų įsikraustėme į renovuojamą namą. Įsigijome jį prieš penkerius metus, labai apleistą, tai niekaip nebaigiame jo sutvarkyti. Į šį pirkinį sudėjome visą savo turėtą turtą – santaupas, sodą, butą, garažą. Teko ir paskolą imti, nors tuo metu už namą temokėjome 60 tūkst. litų. Kaip sakoma, suspėjome laiku įšokti į traukinį. Šiandien tokio namo nusipirkti nebeįstengtume.
Užaugau tėvų nuosavame name, patiko krapštytis sodyboje. Man ir čia reikėjo žemės lopinėlio. Tiesa, buvome įsigiję sodą, tačiau jis teikė ne tik džiaugsmo. Viskas vagiama, draskoma, laužoma. Sodo namelis buvo išlaužtas ir apvogtas tris kartus.
Mūsų namas ir yra didžiausias turtas. Šeimoje turime tik vieną automobilį, 2002ųjų sitroeną. Pirkome daužtą, kad pigiau būtų, susiremontavome ir turime puikiausią transporto priemonę. Senukas „Fordas“ buvo sukiužęs, reikėjo jį keisti. Tuo labiau kad tuo metu į iškvietimus važinėjau nuosavu automobiliu.
Ar planuojate savo biudžetą? Kam išleidžiate daugiausia pinigų?
Būtinai planuoju, nes, kaip ir sakiau, beveik visos mūsų pajamos, kas lieka nuo buities ir kelionių, sudedamos į namą. Dabar per žiemą taupysim pinigėlius namo fasado remontui.
Koks mėgstamiausias patiekalas, gėrimas?
Nei maistui, nei gėrimams nesu išranki. Tačiau, ko gero, labiau mėgstu mėsiškus patiekalus. Iš gėrimų – baltąjį vyną. Šiaip daug kuo domiuosi, stengiuosi suprasti, kodėl yra taip ar anaip. Tai tinka ir vynams. Kai perku vyną, perskaitau etiketę, kad žinočiau, kur jis pagamintas.
Lapkričio paskutinį ketvirtadienį visame pasaulyje yra tradicija ragauti vyną, aš irgi prie jos prisijungiu. Turiu bare ir raudonojo, ir baltojo gero vadinamojo kolekcinio vyno. Tokį atidarau tik ypatingom progom.
Įprasta, kad mūsų šeima pietauti susirenka į namus. Ne, namų šeimininkės neturiu. Pietums maistą ruošiu iš vakaro, lieka tik pasišildyti mikrobangų krosnelėje.
Kas Jums svarbiau – karjera ar šeima?
Sakyčiau, penkiasdešimt su penkiasdešimt. Mūsų šeimoje yra demokratiniai santykiai. Man įdomus visuomeninis gyvenimas. Visada domėjausi, kas vyksta Lietuvoje, politika.
Mano vyras melomanas, kažkada buvęs muzikantas, jis turi savo domėjimosi sritis. Dukra, kaip ir daug jaunų žmonių, daug laiko praleidžia internete. Susirenkame per pietus, vakare, aptariame problemas, tai, kas mums svarbu. Tačiau vienas kitam netrukdom užsiimti tuo, kas patinka.
Kokių pomėgių turite, ar lieka jiems laiko?
Pomėgių turiu, ypač patinka padirbėti sklype prie namo, paskaityti psichologinę, pažintinę literatūrą, tačiau laiko tam kaip ir neturiu. Visą laisvalaikį „suėda“ dokumentacijos tvarkymas. Mano darbas baigiasi jau po vidurnakčio. Vienintelė poilsio diena – šeštadienis, o sekmadienį aš jau ruošiuosi darbui.
Šeštadienis man šventa diena – galiu ilgiau pamiegoti, papramogauti ar prie televizoriaus pavakaroti. Tą dieną net neatsakau į telefono skambučius, jei skambinančiojo numeris nežinomas. Šeštadienį galiu nuvažiuoti į sostinę ar Klaipėdą pažiūrėti gero filmo, jei geras oras – į Ventspilį ar kitas įdomias vietoves.
Kur ir kaip dažniausiai atostogaujate?
Per atostogas keliaujame, Mažeikiuose nesėdim. Suskaičiavau – per šiemetines atostogas namuose buvau tik keturias dienas. Su draugais keliavome po Juodkalniją ir Kroatiją. Buvo puiku – dvi savaitės poilsio prie jūros, kempinguose, išvažinėjome nemažai vietovių.
Šiemet apskritai puikiai atostogavau. Su draugėmis buvau išvykusi į poilsinę kelionę į Turkiją, su dukra – į Prancūziją. Seniai ją buvau pažadėjusi nuvežti į Disneilendą.
Šiaip mūsų šeima turi tradiciją kiekvieną vasarą su gerais draugais savo transportu pakeliauti po kitas šalis. Draugas yra puikus šturmanas, jis suplanuoja maršrutą. Pradėjome nuo Latvijos. Dabar jau esame keliavę po Čekiją, Slovakiją, Lenkiją.
Knyga, laikraštis, televizorius. Kam teikiate pirmenybę?
Ko gero, laikraščiui, nes tai – informacijos šaltinis. Stengiuosi informacines laidas pažiūrėti ir per televiziją. Skaitau medicininę literatūrą, du žurnalus prenumeruoju.
Nemeluosiu, grožinei literatūrai labai mažai lieka laiko. Po Jurgos Ivanauskaitės mirties nusipirkau visas išleistas jos knygas. Pradėjau iš lėto jas skaityti.
Kiek laiko ir pinigų skiriate savo išvaizdai?
Ko gero, per mažai. Irgi dėl laiko stokos, nors labai mėgstu pirtį, vandens procedūras. Būna tokių proveržių, kad ir pas kosmetologą kokį dešimt kartų nueinu – kai kūnui ir dvasiai kažko trūksta.
Nepaisant laiko stokos, į kirpyklą priversta kas mėnesį susiruošti, nes nešioju trumpus plaukus, jiems reikia priežiūros. Prie veidrodžio ilgai neužtrunku, nes rytais yra tik dušas ir jokio makiažo.
Drabužius dažniausiai siuvuosi. Mano sudėjimas toks, kad parduotuvėse jų nusipirkti sunku. Be to, mėgstu individualybę, noriu, kad drabužis būtų vienetinis.Mažeikiuose yra nepakartojamų siuvėjų – nuostabūs meistrai, didmiesčiuose tokiems mokėtume tūkstančius. Renkuosi klasikinį arba sportinį stilių.
Dar man labai svarbu geri kvepalai. Ypač patinka, kai vyrai kvepia. Tada išvaizda nieko nebereiškia (juokiasi – B. R.).
Koks zodiako ženklas esate? Ar tikite horoskopais, pranašystėmis?
Mergelė. Kasdien skelbiami horoskopai man tėra lakios frazės, neatspindinčios tos dienos gyvenimo. Aš stengiuosi į viską įsigilinti. Skaitau astrologės Palmiros ir kitų straipsnius bei randu įdomių dalykų. Jei tai mane įtikina, tada tikiu. Esu susipažinusi ir su zodiako ženklais. Būna, sutinki žmogų, ir gali pasakyti, koks jo ženklas.
Kažkada viena ligonė man būrė kortomis – viskas išsipildė. Tačiau daugiau niekada nenorėčiau, kad kas imtų man pranašauti – žinant ateitį nebeįdomu būtų gyventi.
Burtai man nepriimtini ir dėl kitko. Teko girdėti posakį, kad jie sujaukia žmogaus aurą ir dėl to, ką burtininkas pasakys, tas ir išsipildys. Nepavojinga burtis tik tada, jei tavo ir pranašautojo auros sutampa.
Kokią savo būdo savybę stengiatės puoselėti, o kokią bandote įveikti?
Esu palyginti spontaniškas žmogus. Kartais pasakau nepagalvojusi, įžeidžiu kitą žmogų, paskui dėl šito gailiuosi. Jei suvokiu, kad mano klaida, visada atsiprašau. Ir kuo toliau, tuo labiau stengiuosi neteisti žmonių. Kiekvienas žmogus turi teisę turėti savo požiūrį, savo tiesą, negali būti viena absoliuti tiesa, ir ypač tavo.
Posakis, kuriuo dažniausiai vadovaujatės?
Negirk dienos be vakaro.
Kokį įsimintiniausią gandą apie save yra tekę girdėti?
Oi, tekę, tekę. Gal kokius tris kartus buvau nėščia. Gaila, kad porą kartų šie gandai neišsipildė (juokiasi – B. R.). O kai namą pirkau, tai pavydūs liežuviai ir buvusios blaivyklos pastatą pridėjo. Pagal gandus, jau turėjau atidaryti ir nuosavą kliniką.
Dėl apkalbų nesijaudinu. Kaip vanduo nuo žąsies nubėga. Juk kito žmogaus nuomonė nebūtinai turi sutapti su tavąja. Žinoma, kai kurie gandai žeidžia, dieną kitą būnu susierzinusi.
Kalbėjosi Birutė RUDOKIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto