Medžioklė – brangus ir pavojingas malonumas

Sėkmingas medžiokles Juozui Narbutui primena trofėjiniai ragai ant sienos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Daugiau kaip tris dešimtmečius medžiojantis ir kiek trumpiau Sedos medžiotojų būreliui vadovaujantis Juozas Narbutas teigia, kad medžioklė yra pavojingas laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau jo patirtis byloja ir kitką: elgiantis griežtai ir laikantis visų taisyklių, ji suteikia malonumą bei galimybę gamtoje pabendrauti ir padiskutuoti bendraminčių draugijoje.

Savo medžiotojo stažą J. Narbutas skaičiuoja nuo 1984 metų, taigi, stažas jau siekia trisdešimt trejus metus. Pasak jo, traukė pats medžioklės procesas, nebuvo taip, kad medžioklė būtų vienas iš giminės užsiėmimų. Prieš karą tiek senelis, tiek tėvas tik bendraudavo su medžiotojais, tačiau patys jais nebuvo.
„Anksčiau į medžiotojų būrį patekti buvo lengviau – dvejus metus buvau varovu, vėliau išlaikiau visus būtinus egzaminus ir juo tapau. Aišku, sunku būti varovu, tačiau tavęs juk niekas neverčia, siekdamas tapti būrelio nariu, turi turėti kantrybės ir noro. Šiuo metu medžioklės būreliuose dažniausiai jau nebėra vietų – Sedos būrelyje esame 45 žmonės, pagal turimus plotus tiek visiškai užtenka“, – teigė pašnekovas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Medžioklė – brangus ir pavojingas malonumas”

  1. parašė:

    sėkmės ir sveikatos šiam žmogui ir visai jų šeimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto