Medžioklės su varovais sezonas daugelyje būrelių pradedamas tradicine švente

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo praėjusio penktadienio Lietuvoje pradėtas medžioklės su varovais sezonas. Dalis mūsų rajono medžiotojų būrelių į šią medžioklę dar nepatraukė, o kiti surengė labiau simbolinę jos pradžią – šį medžioklės būdą išbandė mažesniuose miškeliuose.

Būtina išnagrinėti pakeitimus

Tą dieną įsigaliojo ir taisyklių, reglamentuojančių medžioklę šalies teritorijoje, pakeitimai. Jie priimti atsižvelgus į Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos rekomendacijas.
Taisyklėse yra patikslinti kai kurie leistini gyvūnų medžiojimo terminai, atkurtas medžioklės greta gamtinių rezervatų teisinis reguliavimas, kuris buvo taikytas iki gegužės mėnesio.
Taisyklėse taip pat nustatyta, kad, naudojantis medžioklės su varovais būdu, leidžiama medžioti elninių žvėrių patinus (anksčiau tai buvo leidžiama tik medžiojant tykojant ar sėlinant), medžiojant invazinius žvėris ir lapes, leidžiama naudoti medžioklinius prožektorius.
Į šiurkščių šių taisyklių pažeidimų sąrašą įtrauktas pažeidimas, kai nepaisoma draudimo medžiotojams, varantiems medžiojamuosius gyvūnus, neštis užtaisytus ginklus.
Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Tadas Janušauskas pastebėjo, kad pakeitimų yra nemažai, todėl jis ragina draugijos medžiotojus su jais susipažinti, išnagrinėti, kad būtų išvengta baudų už taisyklių pažeidimus.

Didesni masyvai palauks

Mūsų rajono draugijai priklauso 15 medžiotojų būrelių. Ne visi jie šeštadienį pradėjo medžioklės su varovais sezoną. Laukiama, kol labiau įsisiūbuos ruduo, miškuose nukris lapai.
Purvėnų medžioklės būrelio vadovas Pranas Noreika pasakojo, kad šio tipo medžioklę tradiciškai pradėjo būrelio vėliavos pakėlimu, skambant rago garsui. Medžiotojai išsiskirstė į dvi grupes. Medžioklė sekėsi puikiai, jai pasibaigus, buvo paskelbta, kas tapo kiekvienos grupės medžioklės karaliumi. Pirmos grupės – Gintautas Ligeikis, sumedžiojęs stirnos jauniklį ir dvi lapes, antros grupės – Alvydas Vasiliauskas, sumedžiojęs tris stirnas.
Šio būrelio medžiotojai kol kas aplankė tik kelis mažesnius Purvėnų ir Auksūdžio miškelius, į didesnius miškus dar netraukė – ten medžioklė vyks lapkritį, kai medžiai numes lapus, nes dabar miško žvėrys vis dar slepiasi tankumynėse.
Pasak P. Noreikos, medžioklės su varovais pradžia – šventė ne tik medžiotojams, bet ir jų šeimoms. Tai laikas, maloniai praleistas gamtoje, be to, medžioklė buvo naudinga ir apylinkių gyventojams – sumedžiotos penkios lapės, nuolat „švarinusios“ sodybų vištides.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Medžioklės su varovais sezonas daugelyje būrelių pradedamas tradicine švente”

  1. Varovas parašė:

    @Vairuotoja žekit, kad tik nenušautu 😑

  2. Vairuotoja parašė:

    Jo, gerai medžioklės sezoną pradėjo būrelis medžiojantis prie Kairiškių. Medžiotojai vienoje kelio (krašto reikšmės kelias!), miškas kitoje kelio pusėje! Važiuoji ir drebi, kad medziotojas, kuris net ne stovi, o sėdi šautuvą pasidėjęs ant trišakio ir nusitaikęs į kelią neiššautų! O kur dar baimė, kad koks varomas žvėris į kelią neišlėktų! Super! Medžiotojai, kaip seimūnai – neliečiamieji, jiems viskas galima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*