Medžiotojai stojo į kovą su varnomis

Senamiesčio parko beržyne varnos „karaliauja“ ir toliau. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Miesto gyventojai neturėtų nustebti, jeigu miesto parkuose pamatys ginkluotus žmones – taip bandoma kovoti su varnomis ir kovais.

Surengti keli reidai

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas leido Balėnų medžiotojų būrelio nariams iki kovo pirmosios  Mažeikių miesto parkų ir skverų teritorijose medžioti, ardyti lizdus ir šaudant baidyti varninius paukščius (kovus, pilkąsias varnas). Tokiu būdu siekiama reguliuoti šių paukščių populiaciją saugant miestą nuo jų daromos žalos.
„Didžiausią dėmesį skirsime Melioratorių gatvės parkeliui ir senamiestyje esančiam parkui. Surengėme jau kelis tokius reidus, tačiau medžioklė sunkiai sekasi – vos ryškiomis liemenėmis apsivilkę medžiotojai apsupo parkelį, varnos staiga pakilo ir nuskrido“, – sakė miesto seniūnas Šarūnas Armonas.

Kova su varnomis užtruks

Kol kas kitais būdais, kurie leidžiami aplinkosaugininkų, pasinaudoti nepavyksta – ardyti lizdų neįmanoma, nes dėl šlapio grunto neįvažiuoja automobilinė technika. Pasak seniūno, laukiama, kol žemė nors truputį pradžius.
„Laikomės visų saugumo reikalavimų – apie naudojamus šaunamuosius ginklus yra informuota policija. Tuo metu, kai vyksta reidas, visi parkų takai apsupami, lankytojus raginame tuo metu likti nuošaliau. Pernai pavyko kiek apmažinti lizdų ir šių paukščių skaičių Melioratorių gatvės parkelyje, tad varnos ir kovai persimetė į senamiesčio parką, prie ligoninės, net suka lizdus Ventos ir Naftininkų gatvėse“, – sakė seniūnas.
Vis dėlto pagrindinė problema, Š. Armono manymu, esame mes, gyventojai, nes varnos mieste – tai žmonių tvarkos veidrodis. Seniūnas ragina gyventojus atsakingiau elgtis su maisto likučiais, nemėtyti jų šalia konteinerių, nes kitu atveju su varnomis teks kovoti dar ne vienerius metus. Jų populiaciją tikimasi sumažinti įrengiant mieste kuo daugiau giluminių šiukšlių konteinerių – tai  neleis varnoms ir kovams lengvai surasti maisto.

5 Atsakymai į “Medžiotojai stojo į kovą su varnomis”

 1. anonimas parašė:

  Bet ir nepavyko jums nieko. Kovai ir varnos gryžta, kuosos net neišikėlė. Gadinat jūs gyvenimą paukščiams,kurių grožio kai kurie neižvelgia

 2. Gyventoja parašė:

  Aš visų pirma siūlyčiau iškirsti senus, aukštus medžius, o į jų vietą dvigubai, trigubai daugiau pasodinti tokių medelių kaip Žemaitijos, Naftininkų gatvėse.Varnos tokiuose medeliuose tikrai lizdų nesuka ir problema išspręsta.

 3. baidytojai parašė:

  Vienur pabaidys, kitur nuskris. Ne baidyti , o naikinti reikia

 4. seniunui parašė:

  Palikit tas varnas melioratoriu parkelyje. Pabaidytos iš jo pernai užplųdo visą miestą. Pirmiausia šaudykit mieste, o parkelyje – paskiausiai. Žmonės ne parkelyje miega!!!. Pilna lizdų taikos gt. skerelyje, šalia Ventos mokyklos, Naftininkų gt. gale, Sodų gt. Čia naikinti pirmiausia…

 5. Bendrijos pirmininkė parašė:

  P. Armonai, kuo skubiau prašome išnaikinti varnas prie Sodų 10 ir Sodų 8 namo. Viename medyje yra iki 10 lizdų, neturime ramybės. Lizdai randasi Sodų 10 namo kieme. Ten privažiavimas įdealus, nes yra Sodų 8 namo mašinų stovėjimo aikštelė. Tikiuosi, kad atkreipsite dėmesį kokie šiukšlių konteineriai- laivai stovi. Nedažomi, nevalomi,nedezinfekuojami. Mums atsibodo eilę metų žiūrėti per langus į šiuos ,,eksponatus“. Siūlytumėm juos išsireklamuoti seniūnijai, komunaliniam ūkiui ir kt. Varnos nesiveisė prie šių namų ,kol jos nebuvo pradėtos šaudyti melioratorių parkelyje. Taigi , imkitės skubiai taisyti klaidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto