Medžiotojai suskaičiavo laimikį, planuoja kitą sezoną

Gegužės pradžioje paskirstyti 2020–2021 metų medžioklės sezono limitai.
Kalbėdami apie praėjusio sezono laimikį, rajono medžiotojų būrelių atstovai pažymėjo, kad, lyginant su ankstesniais medžioklės sezonais, pastebima didėjanti elninių gyvūnų populiacija, tačiau mažiau šernų, kaip visada, gausu sumedžiotų bebrų.

Laukia ministro patvirtinimo

Iki gegužės 1 d. buvo paskirstyti 2020–2021 metų medžioklės sezono limitai 13 rajono medžiotojų būrelių, tačiau vis dar laukiama aplinkos ministro patvirtinimo.
Medžiotojai tikisi, kad jie bus patvirtinti iki gegužės 15 d., kai prasideda stirninų medžioklė.
Šiuo metu leidžiami du medžioklės būdai: tykant bokštelyje ir sėlinant, kai einama palaukėmis ar pakrūmėmis. Trečias medžioklės būdas – medžioklė su varovais – vyko nuo praėjusių metų spalio 15 d. iki sausio 31 d.
„Apmaudu, tačiau dėl karantino įvestų draudimų nukeliamas gegužės 16-ąją turėjęs vykti vienas didžiausių medžioklės renginių Baltijos šalyse – Renavo dvare buvo numatyta tarptautinė medžioklės trofėjų paroda, elnių kvieslių čempionatas, medžioklinės sriubos virimo čempionatas bei kiti renginiai ir koncertai.
Mes šio renginio neišsižadame, juk tiek daug darbo į jo organizaciją įdėta. Tikimės, vos tik bus žmonėms leidžiama burtis, jį surengti“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Tadas Janušauskas.

Pastebimas elnių pagausėjimas

Kalbėdamas apie praėjusio medžioklės sezono rezultatus, T. Janušauskas, kuris yra ir Pikelių medžiotojų būrelio pirmininkas, juos panagrinėjo, remdamasis šio medžiotojų būrelio sumedžiotų gyvūnų statistika.
Pikeliškiai per 2019–2020 m. medžioklės sezoną patiesė 3 briedžius, 30 elnių, 25 stirnas, 18 šernų, 3 lapes, 2 mangutus, 1 kiškį ir 39 antis.
„Panašūs skaičiai ir kituose 12-oje draugijai priklausančių būrelių: elnių laimikio daugėja. Anksčiau mūsų plotai intensyviai buvo gausinami danieliais, tai jų apskaitoje vis daugiau, bet su šernų laimikiu visuose būreliuose bėda – jų vis mažiau. Tai paaiškinama – afrikinio kiaulių maro protrūkis gerokai sumažino jų populiaciją, dabar tenka laukti, kol šių žvėrių vėl pagausės. Nors jau pirmi požymiai yra – yra tokių rajono vietų, kur kiaulių maras šernus aplenkė, tai pastebimas, kad ir nedidelis, jų pagausėjimas“, – sakė T. Janušauskas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto