Mėgėjų teatro šventėje pažymėti mažeikiškių kūrėjų darbai

Mažeikiškiai kūrėjai džiaugėsi apdovanojimais ir teigė, kad tai – paskata dirbti toliau. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Birželio pabaigoje surengtoje tradicinėje XIV Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ diplomais apdovanoti keturi mažeikiškiai.

Motyvuoja dirbti toliau

Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro režisierė Airida Lementauskienė apdovanojimą pelnė už spektaklio „Sidabrinės rožių akys“ pagal Šatrijos Raganą scenografiją, aktoriui Pauliui Mylei jis įteiktas už tėvo vaidmenį spektaklyje „Vaizdeliai iš grytelninkų Tupių gyvenimo“, o Savivaldybės kultūros centro mėgėjų teatro trupės „Visavi“ režisierei Daivai Gedvilienei – už moters vaidmenį spektaklyje „Siena“. Diplomu taip pat buvo pažymėta Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro spektaklio „Medėja“ scenografija bei ją kūręs dailininkas Aleksandras Novakas.
P. Mylė „Santarvei“ sakė, kad džiaugsmas gavus apdovanojimą ilgai netrunka, bet tai motyvuoja dirbti, vaidinti toliau. Tokiame renginyje mažeikiškis dalyvavo pirmą kartą, tačiau teatrų šventės apdovanojimas – jau ne pirmas. Prieš trejus metus tokį diplomą jis pelnė už pagrindinį vaidmenį bibliniais motyvais sukurtoje Karolio Voitylos dramoje „Jobas“.

Scenografijos minimalistinės

Režisierė A. Lementauskienė kalbėjo, kad nominuotas spektaklis
jai buvo pirmas po dvejų metų vaiko auginimo pertraukos.
„Iš mano pozicijos buvo nueita lengvesniu keliu, minimalistiniai sprendimai nepareikalavo didelių apmąstymų. Šį spektaklį paruošti truko gerus tris mėnesius“, – pasakojo režisierė.
Spektaklio nuotaikai atskleisti A. Lementauskienė pasitelkė tik šiuos daiktus: suolelį, arką, apipinto rožėmis dvaro simbolį, baltus laiptus ir projekciją.
A. Novako sukurtos scenos detalės buvo taip pat apibendrinančios, pavyzdžiui, kaukės atspindėjo antikos nuotaikas, tačiau buvo ne tradicinės formos, o labiau šiuolaikiškos.
Dailininkas scenografija rimtai užsiėmė pirmą kartą, bet džiaugėsi, kad šis kūrimo procesas klostėsi lengvai, nesklandumų nekilo. Spektaklio režisierius Martynas Januška dailininkui išsakė savo viziją, bet paliko pakankamai daug laisvės.
Dabar režisierė A. Lementauskienė kuria spektaklį „Karalius ir smėlis“ Barborai Radvilaitei atminti. Dailininkas A. Novakas ruošia scenografiją spektakliui „O sielos metai nesibaigia“.
Goda KIRKILAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*