Melioratorių parkelio pertvarkymo projektas atgulė į stalčius

Melioratorių parkelis, turėjęs virsti mažeikiškių traukos centru, kol kas labiausiai čia „traukia“ varnas ir girtuoklius. Savivaldybė iš Rotary klubo perėmė parkelio rekonstrukcijos projektą, tačiau kol kas jis nukištas į stalčius. Valdininkai negali atsakyti, kada gyventojai galės džiaugtis atnaujintu parku. Mažeikiškiai nerimauja, kad atsidarius „Iki“ prekybos centrui, parkelis gali virsti dar didesniu šiukšlynu.


TAKELIAI – IKI PARKELIO
„Santarvėje“ ne kartą buvo rašyta apie kilusius konfliktus norint iš „IKI“ statytojo UAB „Palink“ miestui išpešti kuo daugiau naudos. Kai derybas iš parkelio rekonstrukcijos iniciatoriaus Rotary klubo perėmė Savivaldybė, mažeikiškiams kilo įtarimas, ar tik statytojai nenori nusišalinti nuo paramos miestui.
Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Savivaldybė su UAB „Palink“ pasirašė infrastruktūros sutartį. Nors mieste sėkmingai klesti ne vienas prekybos centras, tokia paramos sutartis buvo pasirašyta pirmą kartą.
„IKI“ statytojai buvo įsipareigoję Melioratorių parke įrengti pėsčiųjų takus iš betoninių trinkelių.
„Jeigu yra sutartis, turi būti ir darbų priėmimo aktas. Tačiau takai baigiami kloti ir manau, kad sutartis bus įvykdyta“, – spėjo Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius.
Direktorius negalėjo įvardinti, kokia atliktų darbų vertė. Buvo tartasi darbais, o ne pinigais, nes sąmatos, pinigų skaičiavimas esąs galvos skausmas. Derybos buvusios sėkmingos – pradžioje buvo planuota, kad „Palink“ įrengs 80 centimetrų pločio takelius, o į sutartį buvo įrašyta pusantro metro – kad galėtų prasilenkti žmonės su vežimėliais.
PARAMA TURINTI RIBAS
Su „Palink“ derybas pradėję rotariečiai bandė išsiderėti, kad „IKI“ prekybos centro statytojai Melioratorių parkelyje įrengtų betoninių takelių, šalia jų – apšvietimą, suformuotų žemės kalnelius. Apytiksliais skaičiavimais, darbų būtų atlikta už 200 tūkstančių litų. Galbūt dėl tokio „reketo“ „Palink“ ir pasirinko Savivaldybę?
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis nelabai norėjo grįžti į praeitį – esą tai pamirštas dalykas, viskas išsisprendę. Jis sakė gerai suprantąs „Palink“, kuris atsisakė derybų su rotariečiais ir kreipėsi į oficialią įstaigą – Savivaldybę.
„Kodėl turėjo derėtis su visuomenine organizacija? Svetimom rankomis jie norėjo medalius užsikabinti“, – rotariečių bandymus su „Palink“ sudaryti sutartį įvertino meras.
Mažeikiškiams tas pats – kas su kuo ir kaip derasi, svarbiausia – galutinis rezultatas, kad miestas gražėtų.
„Daug ar mažai? Žiūrint kaip interpretuosi. Kažkokia riba turi būti. Reikia įeiti ir į verslininkų situaciją. Jie investuoja, ir mes turime dar „gręžti“ juos?“ – samprotavo meras.
PROJEKTUS KOORDINUOS
Trinkelių takeliai – tik dalis Melioratorių parkelio rekonstrukcijos. Pagal Rotary klubo parengtą projektą, numatyta įrengti vaikų žaidimus, sūpynes, įsivaizduojamas pilis, keliuką su sankryžomis, šviesoforais triračiams, žaisliniams motociklams, mašinėlėms, kita eismo atributika, skirta vaikams mokytis eismo taisyklių. Vaikus ir suaugusiuosius turėtų džiuginti ir daugiau pramogų.
„Mes savo lėšomis padarėme du projektus – architektūrinį ir apšvietimo. Iš savo akiračio jų neišleisime. Aišku, Savivaldybė turi teisę juos koreguoti ir geriau padaryti“, – „Santarvei“ sakė Rotary klubo viceprezidentas Vaclovas Radvilas.
Pašnekovas prisiminė praėjusiais metais tarp Rotary klubo ir Savivaldybės kilusį konfliktą, susijusį su „Palink“. Rotariečiai su „Palink“ derybas pradėję ne dėl savo šlovės, o norėdami, kad „IKI“ statytojai prisidėtų prie miesto gerovės. V. Radvilas džiaugiasi, kad taip ir atsitiko.
Rotary klubo viceprezidentas nesiėmė vertinti, ar Savivaldybė negalėjusi išprašyti daugiau paramos.
Svarbu esą, kad pasirašyta sutartis ir jau matyti konkretūs darbai.
MEDŽIAI IŠKIRSTI
PAGAL PROJEKTĄ
Prie darbų įgyvendinant Melioratorių parkelio rekonstrukcijos projektą reiktų priskirti ir pavasarį iškirstus medžius. Šį darbą pusiau labdaringai, tik už iškirstą medieną, atliko UAB „Žemaitijos agroprekyba“. Vieni mažeikiškiai džiaugiasi, kad parkelyje atsirado daugiau erdvės, kitiems pasirodė, kad su pjūklu užsimota buvo kiek per daug, nukirsta gerų medžių.
Savivaldybės kraštotvarkininkė ir želdinių priežiūros komisijos pirmininkė Edita Pilibaitienė paaiškino, kad visi darbai parkelyje atliekami, taip pat ir medžiai kertami pagal projektą, kurį rengė architektas Tomas Pudžiuvis. Leidimą darbams davė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūra.
„Nepasakyčiau, kad nukirsti geri medžiai. Viskas padaryta pagal projektą, o projektas derintas su daug institucijų, tarp jų ir su aplinkosaugininkais iš Šiaulių departamento, kurie vietoje įvertino situaciją“, – „Santarvei“ paaiškino leidimą medžiams kirsti išdavęs Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Žilvinas Gauronskis.
Jis patvirtino sklandančias kalbas, kad medžius kirtusi „Žemaitijos agroprekyba“ buvo nubausta.
„Nedidelis pažeidimas. Ir bauda – tik 200 litų. Medžius buvo galima kirsti tik liepos mėnesį, o jie darbų ėmėsi pavasarį“, – paaiškino protokolą surašęs inspektorius.
ATSAKĖ NE Į VISUS KLAUSIMUS
E. Pilibaitienė sutiko, kad su medžių kirtimu šiek tiek paskubėta. Esą norima kuo greičiau išnaudoti atsiradusias galimybes, kuo greičiau sutvarkyti parkelį, kad žmonėms būtų kur nueiti.
Pastaruoju metu parkelio rekonstrukcijos darbai yra sustoję. Kraštovaizdžiu besirūpinanti Savivaldybės specialistė E. Pilibaitienė negalėjo atsakyti, kada jie bus tęsiami – esą nėra jokio eiliškumo, darbus lemia finansinės galimybės. Galbūt daugiau žinotų Rotary klubas arba architektė, spėliojo ji.
Savivaldybės meras V. Džiugelis dėl parkelio rekonstrukcijos taip pat siūlė kreiptis į Rotary klubą arba Savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių. Priminus, kad praėjusiais metais, kai su Rotary klubu kilo konfliktas dėl to, kas turėtų derėtis su „Palink“, meras kur kas daugiau žinojo apie šį projektą, šis atkirto: „Žinojau tiek, kiek reikėjo žinoti, nes buvo konfliktas su Rotary. O dabar kuo toliau, tuo man sveikiau“.
B. Kryžius irgi ne į visus klausimus galėjo atsakyti. Esą net tris parkus – Melioratorių, Senamiesčio, Juodpelkių sutvarkyti numatyta iš URBAN lėšų. (Melioratorių parkeliui skirta 1,5 mln. litų). Visi skirti pinigai bus panaudoti iki 2013 metų, pirmoji injekcija – iki 2010 metų.
„Nesakau, kad tiek ir tęsis darbai. Kada jie bus pradėti, priklausys nuo ministerijos sprendimų“, – teigė pašnekovas ir… nukreipė pas kitą specialistą.
MIESTO TVARKYTOJAMS –
YPATINGAS OBJEKTAS
Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Daivos Štakonaitės informacija nuliūdins laukiančiuosius žadėto naujo reginio Melioratorių parkelyje. Bent jau šiemet URBAN lėšos vargu ar jį pasieks. Vedėja informavo, kad šios lėšos bus naudojamos pagal prioritetus. Pirmenybė numatyta Senamiesčio parkui, Laisvės ir Žemaitijos gatvėms.
Architektė teigė, kad Melioratorių parkelio rekonstrukcijos projektas gali būti dar šiek tiek keičiamas, nes pagal projektą reikėtų iškirsti dar medžių, o to daryti nebenorima. Kai ateis laikas projektui, jis dar bus pateiktas viešam svarstymui.
Redakcija sulaukia gyventojų skundų, kad netvarkomas parkelis tapo varnų ir girtuoklių traukos vieta, jame pilna šiukšlių, „pūslių“ nuo alaus.
Viešąsias miesto teritorijas prižiūrinčios UAB „Žemaitijos agroprekyba“ direktorius Andrius Noreika šį parkelį įvardijo kaip didžiausią sopulį – kitur tiek šiukšlių nesą, nespėjama jų rinkti. Jis įtarė, kad atidarius prekybos centrą „IKI“, šiukšlintojų čia prieis dar daugiau.
D. Štakonaitė mano kitaip: bus didesnis žmonių judėjimas, visokio plauko šiukšlintojai nedrįs demonstruotis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Parkelio teritoriją apjuosė trinkelių takeliai, tačiau parkeliui tvarkyti
lėšų dar nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content