Menų studija „Atgaja“ Židikuose baigė darbą iki kitų metų

Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Kiekvieną vasarą Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje organizuojamą menų studiją „Atgaja“ jau galima vadinti ilgamete tradicija – į Židikus kurti, mokytis, bendrauti vaikai renkasi jau 22-us metus.
Vakar „Atgajos“ studija buvo iškilmingai uždaryta – bet tik iki kitos vasaros.

Pratęsti mokslo metai pakoregavo veiklas

Praėjusį trečiadienį į stovyklą rinkosi židikiškiai, ne pirmą kartą stovyklauti atvyko draugai iš Latvijos – Saldaus miesto Kalni mokyklos. Šiemet stovyklavimo pradžia sutapo su prailgintais mokslo metais – integruotomis veiklomis, kurios, kaip teigė gimnazijos mokytoja Danutė Stancevičienė, buvo labai įvairios.
Vaikai tyrinėjo tvenkinio vandenį, mokėsi atpažinti augalus, sudarinėjo topografinį žemėlapį, stebėjo aplinką ir aiškinosi vitamino C kiekius vaisiuose bei daržovėse. Kartu su matematikos mokytojais jie įgyvendino projektus „Geometrinės figūros tarp mūsų“ ir „Geometrinių figūrų miesto statymas“.
Stovyklautojams smagu buvo sužinoti, kur ir kada matematika reikalinga praktiškai: jie matavo, skaičiavo, prašė pagalbos, kai nesisekė įveikti praktinių užduočių. Nepamirštama buvo išvyka prie tvenkinio, kur „Atgajos“ dalyviai ne tik tyrė nitratus, vandens Ph, bet ir smagiai atsigaivino.

„Gydė“ bibliotekos knygas, kūrė savąsias

Gimnazijos biblioteka virto knygų ligonine. Kadangi Židikams šiemet sukanka 450 metų, mokiniai ieškojo informacijos apie miestelį internete, bibliotekoje, apžiūrėjo lankytinas vietas, paminklus, o grįžę ruošė pristatymą, kūrė lankstinukus, lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis pasakojančius apie Židikus.

„Atgajos“ dalyviai mokosi ne tik menų, bet it bendravimo. Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Minėdami Gedulo ir Vilties dieną stovyklautojai prisiminė skaudžią praeitį, trėmimus, skaitė tremtinių atsiminimus, kartu su gimnazijos šauliais žygiavo į Židikų kapines, kur prie Kryžiaus, skirto lietuvių tautos kančioms atminti, uždegė žvakutę, padėjo gėlių, pagerbė išėjusius tylos minute.
Abejingų nepaliko orientacinės varžybos, kurių metu reikėjo su žemėlapiu rasti 10 vokų, paslėptų įvairiose Židikų miestelio vietose. Taip netruko prabėgti paskutinė mokslo metų savaitė.

Ir meniškoms sieloms, ir gamtos mylėtojams

Antrąją savaitę rinkosi meniškos sielos stovyklautojai. Jie tęsė savo pradėtus darbus: muzikos užsiėmimuose grojo, dainavo, šokėjai mokėsi naujų šokio žingsnių, o dailės užsiėmimų metu mokytojos Ingos Šilinskaitės padedami išbandė įvairias technikas.
Šiemet mokiniai ant drobės, putplasčio tapė akrilu, kūrė kompozicijas iš spalvoto smėlio, vitražus iš spalvoto popieriaus ir skaidrios plėvelės, tapė ant šilko, karpinių mėgėjai pjaustė ažūrinius karpinius.
„Atgajos“ dalyvius nudžiugino išvyka į Kamanų rezervatą, kur jie aplankė gamtinę ekspoziciją Lankytojų centre, pasivaikščiojo mokomuoju taku ir stebėjo gamtą.

Yra kam dėkoti

Labiausiai stovyklautojai laukdavo vakaro, kai vyko patys smagiausi užsiėmimai, bendravimas su draugais. „Atgaja“ – ne tik menų dirbtuvės, tai stovykla, leidžianti vaikams geriau pažinti vieni kitus, padedanti išmokti savarankiškumo. Pasak D. Stancevičienės, tik taip vaikai tampa artimesni, draugiškesni, labiau užjaučiantys, ima geriau suprasti vienas kitą.

Praėjusiais metais pasidomėti stovyklos darbu buvo atvykę ją nuolat remiantys Švedijos Kristianstato lietuvių bendruomenės atstovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vakar vyko „Atgajos“ uždarymas. Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė „Santarvei“ sakė, jog ją ypač džiugina jauno žmogaus noras tobulėti. Studijos organizatoriai yra dėkingi ilgametei rėmėjai – Švedijos Kristianstato lietuvių bendruomenei, Kalni mokyklos mokiniams ir mokytojams, pastarųjų kolegiška parama labai praverčia. „Mes jau galvojame apie tarptautinio Židikų gimnazijos ir Kalni mokyklos ansamblio pasirodymą Mažeikiuose“, – į ateitį žvelgė direktorė.
R. Širvinskienė akcentavo: „Atgajos“ nebūtų ir be gimnazijos pedagogų pasiaukojimo – jie vaikams dovanoja ne tik žinias, gebėjimus, išmonę, bet ir brangų laisvalaikį.
Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto