M. Račkausko gimnazijos mokiniui įteikta Petro Vileišio premija

Simas KONTRIMAS. Algirdo VILKO nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos trečios klasės mokiniui Simui Kontrimui buvo įteiktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Petro Vileišio vardinis apdovanojimas.
Mažeikiškiui atiteko P. Vileišio skulptūrinis portretas bei vienkartinė piniginė 600 eurų premija.

Reikšminga brolių Vileišių veikla

Petras Vileišis (1851–1926) – ryški Lietuvos atgimimo istorinė asmenybė, itin išsilavinęs žmogus, talentingas inžinierius, kovotojas už carinės Rusijos uždraustos lietuvių spaudos laisvę, Lietuvos valstybingumo žadintojas ir atrama to laikmečio lietuviškajai inteligentijai.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis „Santarvei“ sakė, kad tokio apdovanojimo atsiradimą lėmė kelios priežastys.
„Atkurtoje Lietuvoje stipri pramonė ir prekyba buvo suvokta kaip valstybės stabilumo garantas. Buvo aišku, kad vien valstybės biudžeto lėšomis neįmanoma finansuoti viešųjų poreikių (švietimo, socialinės rūpybos, gydymo), todėl daug verslininkų dalyvavo švietimo organizacijų, socialinės krypties draugijų veiklose, rėmė jas lėšomis. Darė tai, ko nepajėgė padaryti jauna valstybė. Labai reikšminga brolių Vileišių veikla, ypač Petro Vileišio parama Lietuvos Nepriklausomybei“, – kalbėjo mūsų kraštietis, kuriam šiemet suteiktas Mažeikių garbės piliečio vardas.

Renka geriausius piliečius

Norėdama pagerbti P. Vileišį bei pakviesti Lietuvos žmones puoselėti šio iškilaus lietuvio atminimą, prieš 15 metų LPK įsteigė jo vardo apdovanojimą, kuris skiriamas pagal keturias nominacijas.
Kasmet šis apdovanojimas įteikiamas ne tik įmonių vadovams ar visuomenės veikėjams, bet ir studentui bei moksleiviui – už išskirtinį norą tobulėti, puikius studijų ar mokymosi rezultatus, aktyvią mokslinę, visuomeninę veiklą, už pasiekimus įvairių sričių regioninėse ir respublikinėse olimpiadose, už verslumo mąstysenos ugdymąsi ir pilietinių vertybių puoselėjimą – dėmesį Lietuvos istorijos paveldui, aukštą pilietinės pareigos ir atsakomybės supratimą, visuomeninę veiklą.
„Lietuvoje mes turime be galo daug talentingų, gabių ir darbščių vaikų ir jaunimo, jų pasiekimai stulbina. labai svarbu juos pastebėti ir įvertinti. Suprantama, negalime įvertinti ir pagerbti visų, bet kiekvienas toks pagerbimas kitiems jaunuoliams bei jų tėveliams, mokytojams yra tarsi simbolinis ženklas, kad kiekvienas darbas, kiekvienas siekis ir noras veržliai žengti pirmyn yra matomas ir vertinamas“, – sakė R. Dargis.
2016 ir 2017 m. P. Vileišio vardiniai apdovanojimai buvo įteikti Vilniaus licėjaus bei Kauno Saulės gimnazijos moksleiviams.

Gimnazisto pasiekimai įspūdingi

Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė neabejoja: jei reikėtų išrinkti mažeikiškį moksleivį, 2017–2018 mokslo metais labiausiai garsinusį gimnaziją ir Mažeikių rajoną tarptautinėse bei respublikinėse olimpiadose, viktorinose ir konkursuose, tai būtų Simas.
„Praėjusius mokslo metus galima pavadinti Simo sėkmės ir laimėjimų metais. Jis – universalus gimnazistas, nes dalyvavo net septynių skirtingų disciplinų: geografijos, ekonomikos, Europos Sąjungos istorijos, LR Konstitucijos, matematikos, chemijos, fizikos, biologijos olimpiadose, konkursuose ir visur pelnė apdovanojimus“, – pasakojo A. Žukauskienė.
Per pustrečių metų S. Kontrimas pelnė beveik tris dešimtis įvairių diplomų. „Iš jo apdovanojimų jau galima būtų susegti normalaus storio knygelę“, – pajuokavo direktorė.
Gimnazijos vadovė vardija: praėjusiais metais Simas pelnė du tarptautinius, devynis respublikinius ir keturis rajoninius apdovanojimus. Mažeikiškis buvo atrinktas atstovauti Lietuvai ir tarptautinėje ekonomikos olimpiadoje Maskvoje, bet dėl iškilusių nesklandumų Lietuvos moksleivių delegacija į šią olimpiadą neišvyko.

Moka dirbti komandoje

Simas olimpiadose ir konkursuose dalyvauja ne tik individualiai, – pedagogų nuomone, jis nepakeičiamas ir komandinėse varžytuvėse. Kartu su gimnazijos komanda S. Kontrimas skynė pergales respublikiniame „Euroscolos“ konkurse, regioniniame ir respublikiniame protų mūšyje „Atrask ES Lietuvoje“, „Euroscolos“ konkurse, kuris vyko Strasbūre, buvo tarptautinės „Euro game“ komandos narys.
„Tai, kad Simo interesų ir veiklos spektras labai platus, kad šis jaunas žmogus nuolat ieško naujų potyrių ir veiklų, įrodo ir jo dalyvavimas Lietuvos kultūros paveldo akademijos bei Lietuvos archeologijos draugijos vasaros archeologijos stovykloje Dubingiuose, Molėtų rajone. Kartu su kitais mūsų gimnazijos mokiniais Simas dalyvavo atliekant Dubingių piliavietės archeologinius kasinėjimus“, – apie gimnazistą pasakojo A. Žukauskienė.

Pedagogai – apie savo mokinį

Geografijos mokytojas ekspertas Dainius Stasys, istorijos ir ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė, istorijos mokytoja ekspertė Silva Paulauskienė – tai gimnazijos pedagogai, kuriems kartu su S. Kontrimu teko ruoštis įvairiems iššūkiams.
Mokytojas D. Stasys „Santarvei“ sakė, kad apie šį gimnazistą norisi kalbėti pakylėtai, renkant pačius gražiausius žodžius.
„Galėčiau drąsiai teigti, kad Simo pasaulio suvokimas itin platus, netgi, sakyčiau, didingas. Labai gilios mano mokomo dalyko žinios apie Europą, Lietuvą. Papildomos literatūros skaitymas, įtemptas darbas, užduočių atlikimas, dalykinis fanatizmas… Ir akivaizdu, kaip tai tampa puikiais rezultatais, laimėjimais, svarbiais tiek gimnazijai, tiek miestui, šaliai ar net Baltijos šalių regionui“, – sakė pedagogas.
R. Meldaikienė kalbėjo, kad jai džiugu dėl kelių dalykų: „Pirma, kad tarp olimpiadų, kuriose jis skina laurus (pelno pirmo laipsnio diplomus, aukso medalius), yra ir ekonomika. Antra, kad visus trejus bendravimo metus mus sieja pasitikėjimas. Trečia, kad Simo noras tobulėti ir užsispyrimas tik auga. Ketvirta. kad vis dažniau Simas prabyla apie tai, jog savo ateitį sies su ekonomika ir finansais.“

Daug ką lemia asmeninės savybės

Simo klasės kuratorė ir istorijos mokytoja S. Paulauskienė neabejoja: šis gimnazistas pasižymi puikiomis lyderio savybėmis.
„Simas yra gerbiamas dėl žinių, dėl moralinių principų, atsakomybės ir patikimumo. Komandinio darbo metu, kai grupei tenka apsispręsti ir priimti galutinį sprendimą, Simo žodis dažniausiai būna lemiamas“, – pastebėjimais dalijosi pedagogė.
Pasak S. Paulauskienės, Simas savimi pasitiki, tačiau realistiškai vertina savo galimybes, kelia sau aiškius tikslus ir jų siekia.
„Jeigu kas nors ir nepavyksta, Simas išlieka pozityvus. Jis dėl savo nesėkmės niekada neapkaltins kitų – Simas išanalizuoja situaciją ir dažniausiai nesėkmėse įžvelgia galimybę tobulėti. Mane žavi dar viena šio mokinio savybė – jis nesivaiko pigaus populiarumo, nepataikauja, nėra populistas, autoritetą užsitarnauja savo žiniomis ir pasiekimais. Laimingi tėveliai, užauginę tokį vaiką, laimingi ir mokytojai, kuriems tenka su Simo dirbti“, – apibendrino klasės kuratorė, vakar kartu su savo mokiniu važiavusi į LPK apdovanojimų iškilmes sostinėje.

One Reply to “M. Račkausko gimnazijos mokiniui įteikta Petro Vileišio premija”

  1. mazeikiske parašė:

    tikrai dziugu skaityti apie sitoki isskirtini jaunuoli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*