Mėšlui tvarkyti – griežtesni reikalavimai

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Nuo šių metų lapkričio 15 d. įsigalioja patikslinti tirštojo mėšlo laikymo laukuose reikalavimai. Po vos ne metus trukusių ginčų ir derybų, mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo pakeitimas buvo patvirtintas liepos 30 d. bendru aplinkos ir žemės ūkio ministrų įsakymu.
Už netvarkingą mėšlo laikymą numatytos ir kur kas didesnės baudos.

Kelia pavojų aplinkai

Žemės ūkio rūmų organizatorė Mažeikių rajono savivaldai Rūta Čaplinskienė teigė, kad ir iki šiol ūkininkai turėjo laikytis nustatytų reikalavimų. Deja, daugeliu atvejų mėšlas vis dar nėra tinkamai tvarkomas.
Nemažai gyvulininkystės ūkių, neturėdami mėšlidžių arba turėdami jas per mažas, mėšlą veža į laukus ir ten jį laiko krūvose, nors mėšlą reikalaujama laikyti teisingai įrengtose rietuvėse. Daugelis ūkių tokios praktikos iš viso netaiko ir priekabas išverčia netvarkingai, mėšlas pilamas krūva prie krūvos, jos neuždengiamos.
Specialistė pastebi: iš mėšlo susidarančios srutos, jei nėra tinkamai kaupiamos, gali užteršti gruntą, požeminius, paviršinius vandenis ir net pasiekti gyventojų šulinius.
„Lietuvai įgyvendinant Europos žaliąjį kursą, didelis dėmesys bus skiriamas oro, dirvožemio ir vandens užterštumui mažinti. Žemės ūkis turi daug priemonių pagerinti dirvožemio „sveikatą“. Vienas jų – tinkamas mėšlo tvarkymas“, – kodėl priimti griežtesni, ūkininkus papiktinę mėšlo laikymo reikalavimai, „Santarvei“ paaiškino R. Čaplinskienė.

Numatytos nemažos baudos

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 260 straipsnį, už netinkamą mėšlo tvarkymą asmenims gresia bauda iki 230 eurų, o kitiems atsakingiems asmenims – iki 430 eurų.
Už pakartotinį pažeidimą asmuo gali sulaukti baudos iki 430 eurų, o kiti atsakingi asmenys – iki 1100 eurų. Taip pat gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.
Visas straipsnis – laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto