Miestas keičiasi – judėsime patogiau ir saugiau

Netrukus pėsčiųjų ir dviračių takas pasikeis neatpažįstamai. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikiai tampa vis patrauklesni žmonėms, linkusiems atsisakyti kelionių automobiliu ir darbo ar mokymosi vietą pasiekti kitais būdais – dviračiais, paspirtukais, pėsčiomis. Tvarkomos gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengiami nauji dviračių stovai. Ypatingas dėmesys skiriamas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

Atgis populiarus takas

Netrukus prasidės pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Naftininkų ir Taikos gatvių bei jo pratęsimo pro Kalnėnų progimnaziją iki Pavenčių gatvės atnaujinimo darbai.
Gyventojų pamėgtas takas bus apšviestas naujais ekonomiškais LED šviestuvais, o senos betoninės plytelės pakeistos nauja asfalto danga.
Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio teigimu, atnaujintas takas liks tokio paties pločio, tačiau horizontaliuoju žymėjimu bus padalytas į dvi dalis: pusė jo bus skirta pėstiesiems, kita pusė – dviratininkams, paspirtukininkams, riedutininkams.

Pritaikoma žmonėms su negalia

Tvarkoma Ventos gatvės atkarpa nuo Pavenčių gatvės iki Gamyklos gatvės – šaligatviai ir naujai įrengtos autobusų stotelės bus pritaikytos specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.
Transporto laukimo paviljonai suprojektuoti gerai apšviesti ir uždari, kad autobuso laukiantys keleiviai būtų apsaugoti nuo blogo oro ir galėtų pamatyti atvykstančią transporto priemonę.
Taip pat įrengiami lygūs ir nuožulnūs šaligatviai, turintys įspėjamuosius ir vedamuosius paviršius, kad žmonės su negalia judėtų lengviau ir patogiau.
„Vienas iš Savivaldybės ilgalaikių tikslų – užtikrinti saugų, kokybišką ir patogų judėjimą visiems miesto gyventojams ir lankytojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar specialiųjų poreikių“, – pažymi S. Šiurys.

Palikti dviračius – saugiau

Kad dviračių mėgėjams būtų patogiau, aštuoniose viešosiose erdvėse, tarp jų – ir prie autobusų stoties, įrengti nauji dviračių stovai. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Prasidėjus šiltajam sezonui, mieste padaugėja dviračių mėgėjų. Jų patogumui aštuoniose viešosiose erdvėse įrengti nauji dviračių stovai, numatyta įrengti dar aštuonis.
„Apverstos U formos dviračių laikikliai užtikrina patogų dviračio saugojimą ir leidžia kelionę tęsti pėsčiomis“, – komentuoja Savivaldybės administracijos direktorius.
Dviračius galima palikti naujose aikštelėse prie muziejaus, Regioninės Mažeikių ligoninės, autobusų stoties, Moksleivių namų, Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro (Ventos g. 8A), „Vyturio“ pradinės ir Sodų pagrindinės mokyklų, darželio-mokyklos „Kregždutė“.

Pokyčiai džiugina

Ventos gatvės šaligatviai ir autobusų stotelės bus pritaikyti specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Autorės nuotr.

Mažeikiškiai džiaugiasi matydami vis gerėjančią miesto infrastruktūrą, todėl stengiasi vietoj nuosavo automobilio dažniau rinktis kitą keliavimo būdą.
„Anksčiau tikrai daugiau važinėjau savo automobiliu ir tai buvo įprasta – mažai kas galvojo apie gamtos tausojimą ar pabuvimą gryname ore“, – sako mažeikiškė Daiva.
Paklausta, kodėl šiandien jos įpročiai yra pasikeitę, moteris atsakė: „Dabar visuomenė yra labiau šviečiama, kaip reikia saugoti aplinką ir sveikatą, be to, kuro kainos kyla… O miestas sparčiai tvarkosi, mažėja pėstiesiems nepatogių šaligatvių. Jeigu tik turiu pakankamai laiko, stengiuosi visur vykti pėsčiomis.“
Mažeikiškis Aivaras, aktyviai važinėjantis dviračiu, atkreipia dėmesį į dviračių takų tinklą ir jų kokybę: „Džiugu, kad mieste nesustoja gatvių remontas ir vis daugiau takų yra žymimi dviračių ženklu. Be to, pėsčiųjų ir dviračių takai sujungiami į vieną sistemą, mažėja atkarpų, kurias reikėtų įveikti gatvės važiuojamąja dalimi. Geresnė gatvių, šaligatvių danga bei ženklinimas užtikrina ir pėsčiųjų, ir dviratininkų saugumą.“
Regina GIRDENIENĖ

Sut. MS-63

9 Atsakymai į “Miestas keičiasi – judėsime patogiau ir saugiau”

 1. Anonimas parašė:

  Jokių džiuginančių pokyčių nematau – įvažiavimas į kiemus tampa vis sunkesnis. Ventos 81 kieme baisios duobės, pravažiuoti į toliau esančius daugiabučių kiemus tvarkingai neįmanoma, turi važiuoti per šaligatvius, Ventos 77 kas antras automobilis ant žalios vejos… Ir jokių šaligatvių remonto nematau. Šaligatvių remontas gatvėse yra blizgučių kabinimas ant miesto rūbų, o iš tiesų jo vidus yra supuvęs.

  1. Naftininku g. parašė:

   O mes matom atnaujinimus. atrenovavom nama. prieto pačio patys žmonės susimetem pinigus prasiplatinom aikštele, susitvarkem kiema. dabar šalia pakeis takelius. viskas tik pozytivu

 2. Jolanta parašė:

  DAR NEPAMIRSKITE KAD UBAGUS SLAVUS UKRUS REIKS SERTI IR ISLAIKYTI. PATYS LIETUVIAI UBAGAI , TAI DAR IR KITUS UBAGUS NORI ISLAIKYTI. HA HA.

  1. Jolantai parašė:

   Vėl tu, proto ubage, savo kliedesius rašinėji?

   1. Anonimas parašė:

    Kur tu matai kliedesius? Ruskius-ukrus serti yra normalu, o lietuviai galo su galu nesuduria.
    30000 veltedziu atvaziavo, juos islaikyti reikia. Tai kur cia kliedesiai?

    1. Anonimas parašė:

     Pusė tų „veltėdžių“ jau dirba ir patys save išlaiko. Antra, žiūrėk, kad pats kada nors neatsidurtum tų „veltėdžių“ vietoje. Ir kas tada tave priglaus?

 3. Anonimas parašė:

  Labai pritariu Petrui. Vytauto gatvėje išvis yra tik žmonių išminti takeliai,šaligatvių nerasra :(

 4. Petras parašė:

  Gal norėtu iš valdžios kasnors pėstute šaligatviu Vytauto g. praeit iki galo ir atgal ? geras rinkiminis šukis penkmečiui butu

 5. pažiūrėsim parašė:

  ar ilgai laikys tie atnaujinimai, juk piemenys vakarais neturi ką veikti, turės užsiėmimą visu atnaujinimus laužyti ir naikinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto