Mieste aptiktas sprogmuo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienio popietę ties renovuojamu daugiaaukščiu, esančiu Gedimino gatvėje, buvo įvestas planas „Skydas“ – vykdant darbus, aptiktas daiktas, panašus į sprogmenį.

Sprogmens radimo vietoje beveik dvi valandas budėjo policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai, atvykę Klaipėdos dislokuoto J. Vitkaus inžinerinio bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai išminuotojai nustatė, kad rastas Antrojo pasaulinio karo laikų artilerijos sviedinys. Sprogmuo buvo išvežtas į Griežės poligoną ir čia sunaikintas.

Šiais metais tai jau dvylikta sprogmenų nukenksminimo operacija Mažeikių rajone ir antra miesto ribose – vasarį Vytauto gatvėje esančiame miške taip pat aptiktas artilerijos sviedinys.

Kadangi tokių radinių vis dar yra nemažai, policijos pareigūnai ragina gyventojus laikytis saugumo reikalavimų: neliesti įtartinų daiktų ar sprogmenų; nuo įtartino daikto ar sprogmens visada pasitraukti tuo pačiu keliu, kuriuo priėjote. Taip pat apie radinį reikia informuoti telefonu 112. Pažymėtina tai, kad jūs nesate specialistas, todėl negalite ir neprivalote tiksliai nustatyti, ar įtartinas daiktas yra sprogmuo. Atsakomybė už melagingą pranešimą gresia tik tais atvejais, jei jums iš anksto žinoma, kad tai nėra sprogmuo, ir jei jūs, skatinami chuliganiškų ar kitų paskatų, pranešate apie rastus sprogmenis.

Informavus pareigūnus, kol jie atvyks, būtina pasistengti, kad į pavojingą teritoriją nepatektų kiti asmenys, atvykusiems pareigūnams reikia nurodyti tikslią įtartino daikto buvimo vietą ir jį apibūdinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto