Miesto gyventojai turėtų jaustis saugesni

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Miesto gyventojai ir svečiai Mažeikiuose gali jaustis saugiau – nuo gruodžio pradžios miesto erdvės stebimos papildomai įrengtomis vaizdo stebėjimo kameromis.

Kamerų – beveik pusšimtis

Toks stebėjimas Mažeikiuose buvo pradėtas dar prieš 14 metų, kai įrengtos pirmosios stebėjimo kameros, nuo 2014 m. viešosios miesto erdvės buvo stebimos 13 aukštos kokybės ir didelės raiškos vaizdo kamerų.
Po trijų mėnesių parengiamųjų darbų Savivaldybė įsigijo ir gruodžio 1 d. įrengė 36 naujas vaizdo stebėjimo kameras, dabar jų mieste yra 47.
Naujosios kameros vaizdą realiu laiku perduoda į Mažeikių rajono policijos komisariate įrengtą stebėjimo pultą. Visa užfiksuota vaizdo medžiaga yra įrašoma ir patikimai saugoma.
Vaizdo stebėjimo kamerų nauda pareigūnai neabejoja – pirma, jos gąsdina asmenis, kurie linkę nusikalsti, o be to, įranga veikia visą parą, kamera gali suktis apie savo ašį, vaizdą priartina keliolika kartų.
„Gausime kokybišką vaizdą. Yra galimybė pasididinti ir nustatyti automobilių valstybinius numerius. Galėsime operatyviai reaguoti į viešosios tvarkos pažeidimus, laiku suteikti gyventojams socialinę pagalbą. Kadangi kameros sumontuotos pagrindinėse miesto gatvių sankryžose, prie įvažiavimų ir išvažiavimų iš miesto, aš jau nekalbu apie jų naudą tiriant nusikalstamas veikas, tai didelis nematomo kriminalistų darbo palengvinimas“, – kalbėjo Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Miesto gyventojai turėtų jaustis saugesni”

  1. Dazytoja parašė:

    Taumonoje yra andrius direktorius, kuris vaikysteje buvo pisamas i sikna, ir dabar pisa visus silpnesnius uz save. Buvo vienas ten veikejas, kur pastate andriu i vieta, tai labai verke. O apie nusizengimus tenai patyliu.

  2. nu jo parašė:

    Taumonoje jau ne vienas užsikrėtęs,bet visi dirba kaip dirbę,nes valdžia bijo babkes prarast .Nesvarbu kad zidinys paplitęs,bet slepia.

  3. Dangiras parašė:

    Baldų gamybos firmelėj “Taumona” vaizdo srebėjimo kamerų nerasta. Viršininkėliai stebi savo darbuotojus kaimišku žvilgsniu. Geras žvilgsnis, užrėki, parodai ką reik daryti ir veiksmas vyksta, svarbu pinigėliai byra. Dėl darbuotojų sveikatos nulis emocijų. Viršininkėliams nepatinka kai keli bangas ir priešiniesi, pagatavi išspirti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*