Miestų ir gyvenviečių gatvės apšviečiamos moderniomis lempomis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Energetikos ministerija savivaldybėms priminė, kad iki rugsėjo 1 d. jos dar gali teikti paraiškas ir gauti paramą bei įgyvendinti gatvių apšvietimo modernizavimo projektus.
„Santarvė“ pasidomėjo, ar mūsų rajono savivaldybė pasinaudos tokia galimybe, ir gavo atsakymą, kad visame rajone gatvėms apšviesti naudojamos energiją taupančios natrio lempos. Dėl šios priežasties Mažeikių rajono savivaldybės teikiamos paraiškos neatitiktų projektams keliamų sąlygų.

Įgyvendinant šiuos gatvių apšvietimo modernizavimo projektus, planuojama atnaujinti infrastruktūrą ir sumažinti savivaldybių išlaidas elektros energijai pirkti bei tinklams prižiūrėti. Tikimasi, kad dėl šių permainų bus efektyviau naudojama elektros energija ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Romualdas Sakalauskas „Santarvei“ sakė, kad finansuojami gali būti tik tie projektai, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Mūsų rajonui tai netinka.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*