Miną išsivežė kariškiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antrą kartą šį mėnesį į mūsų rajoną atvyksta kariai išminuotojai. Šiek tiek anksčiau nei prieš savaitę Antrojo pasaulinio karo laikų minosvaidžio miną jie neutralizavo Buknaičiuose, ketvirtadienį kariškiai buvo iškviesti į Viekšnius.

Mina – be sprogdiklio

Daiktas, panašus į sprogmenį, ketvirtadienį, apie antrą valandą po pietų, buvo pastebėtas Pakalupio gyvenvietėje ties vienu iš S. Dariaus ir S. Girėno gatvės namų. Nedelsiant buvo įvestas planas „Skydas“, radinio vietoje budėjo specialiųjų tarnybų ekipažai.
Po poros valandų budėjimas buvo baigtas – iš Klaipėdos atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai Antrojo pasaulinio karo laikų 82 milimetrų kalibro minosvaidžio miną, kuri buvo be sprogdiklio, išsivežė į dalinį.

Įspėjami grybautojai

Pernai iki rugpjūčio vidurio Mažeikių rajone buvo vykdytos 9 sprogmenų neutralizavimo operacijos, šiais metais – jau 20. Visais atvejais buvo randami Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenys.
Sprogmenų dažniausiai aptinkama du kartus per metus: pavasarį, kai pradedami žemės ūkio darbai, ir rudenį, kai vyksta derliaus nuėmimas, kai žmonės patraukia į miškus grybauti.
„Miškuose pavojingų radinių netrūksta ir jie kelia pavojų. Pajudinus tokį radinį, pasekmės gali būti tragiškos. Žmones raginame kuo nors pažymėti galimo sprogmens vietą, pranešti apie tai skubios pagalbos telefonu 112 ir sulaukti atvykstančio policijos ekipažo“, – įspėja kariškiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*