Minėsime Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

ŠERKŠNĖNŲ SENIŪNIJA
Liepos 5 dieną 12 valandą šerkšnėniškiai kviečiami į tradicinį bėgimą-maratoną Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Dalyvių registracija vyks iki 12 valandos prie Šerkšnėnų kultūros centro.
Po maratono bus skanaujama žirnių košė su spirgučiais.

SEDOS SENIŪNIJA
Liepos 6 dieną 21 valandą sediškiai kviečiami į Sedos miestelį, Antano Baranausko aikštę, sugiedoti „Tautišką giesmę“. Taip pat kartu pasiklausyti ir padainuoti karinių-istorinių dainų.

TIRKŠLIŲ SENIŪNIJA
Liepos 6 dieną 21 valandą tirkšliškiai solidarizuosis su visa Lietuva ir „Tautišką giesmę“ giedos savo miestelio centre.

LAIŽUVOS SENIŪNIJA
Liepos 6 dieną 21 valandą laižuviškiai laukiami prie Laižuvos kultūros centro giedoti „Tautišką giesmę“. Laižuvos kultūros centro senjorų ansamblis dainuos patriotines dainas. Vakaro dalyviai vaišinsis žirnių koše su spirgučiais.
Liepos 7 dieną Auksūdžio kaime rengiama vasaros šventė. Svečiai galės dalyvauti sportinėse varžybose, juos linksmins gegužinės muzikantai.

REIVYČIŲ SENIŪNIJA
Buknaičiai
Liepos 6 dieną 18 valandą Buknaičių stadione organizuojamas draugiškas bėgimas-maratonas, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai. Bus bėgama Buknaičių gyvenvietės gatvėmis (apie 4 km). Po bėgimo bus galima paskanauti šaltibarščiais su bulvėmis.
21 valandą buknaitiškiai savo atliekama „Tautiška giesme“ jungsis prie visos Lietuvos.
Urvikiai
21 valandą prie Urvikių kultūros centro bus giedama „Tautiška giesmė“.

MAŽEIKIŲ APYLINKĖS SENIŪNIJA
Liepos 6 dieną Bugenių kaimo gyventojai „Tautišką giesmę“ giedos savo bendruomenės namų kieme.

ŽIDIKŲ SENIŪNIJA
Liepos 6 dieną  20 valandą Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje bus aukojamos Mišios Lietuvos karaliui Mindaugui paminėti.
21 valandą Židikuose,  prie Nepriklausomybės paminklo, bus giedama „Tautiška giesmė“.
Savo programą parodys vietos literatūros mylėtojai bei Židikų kultūros centro moterų ansamblis „Šatrija“.
Liepos 6 dieną 21 valandą Ukrinuose, prie A. Gailevičiaus paminklo, vyks Valstybės dienos minėjimas ir giedama „Tautiška giesmė“.

MAŽEIKIAI 
Liepos 6 dieną 12 valandą Mažeikių paplūdimio poilsio ir sporto aikštyne (prie šašlykinės) prasidės Valstybės dienai skirti renginiai.
Rajono gyventojai ir svečiai galės savo jėgas išbandyti krepšinio, futbolo, tinklinio, stalo teniso, smiginio, šachmatų, šaškių, svarsčių metimo, rąsto kėlimo, rankų lenkimo, prisitraukimų ant skersinio, tritaškių bei baudų metimo varžybose.
Nuo 15 iki 21 valandos Mažeikių kultūros centro I aukšto fojė veiks lauko gėlių puokščių paroda.
21 valandą mažeikiškiai ir miesto svečiai Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje kviečiami drauge sugiedoti Lietuvos himną – V. Kudirkos „Tautišką giesmę“.

2 Atsakymai į “Minėsime Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną”

  1. miegat? parašė:

    prieš kelias dienas minėjom, atsibuskit jei nieko nematot, geda toki portala atsiversti. Kur žiūri vadas, jo parankinis Arūnas?

  2. Romualdas Šliogeris parašė:

    Mindaugo karūnavimo diena žemaičiams neturėtų būti šventė. Už karūną Mindaugas užrašė kryžiuočių ordinui Žemaitiją. Tai tas pats, kas lietuviams švesti Ribentropo – Molotovo paktą, Lietuvos pardavimą sovietų sajungai. Deja Mindaugas ne vieną kartą puolė Žemaitiją. Šiaip man nelabai aiški Lietuvos kunigaikščių tapatybė. Žemaitiją Jogaila pardavė 1 kartą, Mindaugas du kartus, O Vytautas net 4 kartus. Tai ir yra didžiausias įrodymas, kad Lietuviai ir Žemaičiai ne viena tauta. Pasaulis neturi analogų , kad parduotu dalį savo tautos 7 kartus. Sveiko proto supratimu šitai turėjo daryti ne tos pačios tautos žmonės. Arba Lietuvos kunigaikščiai ne lietuviai. Kas gali būti tikėtina. Arba jeigu tai darė lietuviai tai LDK valdytojus turėtume pripažinti Lietuvių tautos genocido vygdytojais. Žemaičiams šitie valdytojai žalą darė tik iki 1410m. Žemaičiams išsikovojus dalinę nepriklausomybę, šitie LDK valdininkėliai užsiėmė Lietuviu tautos genocidu, tiktai juos paversdami baudžiauninkais. Lietuvos kunigaikščiai savo statutais žemės pirkimo teisę suteikia tik litvinams ir Lenkams. Ko pasėkoje Lietuvių tauta tampa baudžiauninkais. Ir tik Žemaičių atstovų pastangų dėka, žemaičiai gauna privilegiją žemės pirkimui. Todėl reikalinga gili analizė, kas jie ir kodėl jų toks požiūris į Lietuvius ir Žemaičius. Bijau kad neivyktų, – kai šimtmečius garbinami“didžiavyriai“ pasirodys didžiausiais nusikaltėliais Lietuvių tautai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto