Minima Nacionalinė Dauno sindromo diena

Ketvirtadienį minima Nacionalinė Dauno sindromo diena. Dėl ko naujagimiai gimsta su Dauno sindromu, mokslininkams nustatyti nepavyksta iki šiol.
Rizika pagimdyti nesveiką vaiką yra vienoda visų rasių, socialinių grupių, įvairaus išsilavinimo ar religinių pažiūrų žmonėms. Mokslininkų teigimu, rizika pagimdyti Dauno liga sergantį vaiką didėja moterims nuo 35 metų.
Visuomeninės organizacijos „Gerumo galia“ buvusi ilgametė vadovė Gražina Veršinskienė „Santarvei“ sakė, jog neįgalius vaikus pagimdžiusių moterų amžius jaunėja. Vaikus su Dauno sindromu pastaruoju metu pagimdo ir 18–20 metų amžiaus mažeikiškės.
Šiuo metu organizacija vienija 25 įvairaus amžiaus Dauno sindromą turinčius mažeikiškius.
„Mūsų pagrindinis tikslas – kad vaiko gyvenime dalyvautų visa šeima – ir tėvai, ir broliai, seserys. Ir labai džiaugiamės, kad įvairiuose renginiuose susirenka visi. Ir visomis progomis aš linkiu: kad ta mūsų organizacija neaugtų, kad gimtų kuo mažiau tokių vaikučių,“ – sakė pašnekovė.
Devynerius metus organizacijai vadovavusi G. Veršinskienė lyderės vairą neseniai perdavė Sidai Pikūnienei.
Higienos instituto Sveikatos informacijos centras, remdamasis naujausiais duomenimis, pažymi, kad Lietuvoje chromosomų anomalijomis (Dauno sindromas įtrauktas į šią klasifikaciją) sergančiųjų 2010 m. užregistruota 737 (0–17 m. – 456 asmenys; 18 m. ir vyresni – 281). Iš jų 79 (0–17 m. amžiaus – 78) gydyti stacionare ir 9 jų mirę.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto