Minima Pasaulinė socialinio darbo diena


Kovo 19-ąją minima Pasaulinė socialinio darbo diena. 2019 metais jos devizas – „Žmonių santykių svarbos skatinimas“.

Šių metų tema nukreipta į socialinius ryšius tarp žmonių, tarpusavio santykius. Iš socialinio darbo patirties galime teigti, kad šie santykiai, bendravimas lemia žmonių gyvenimo kokybę ir saugumą. Politikė Margaret Thatcher teigė, kad socialinio darbo profesija yra svarbi tvariam pasauliui ir visų žmonių vienodoms teisėms įgyvendinti.
Tačiau vien teigiamų santykių nepakanka. Didelei daliai žmonių kiekvieną dieną reikia socialinio darbuotojo pagalbos. Turbūt kiekvienas socialinio darbo srities specialistas galėtų papasakoti ne vieną istoriją, kurioje didelis ir svarbus vaidmuo skiriamas jo darbui. Ir visiškai nesvarbu, kokia jo darbo aplinka: ar tai darbas su šeima, vaikais, senyvo amžiaus ar neįgaliaisiais asmenimis, kt… Svarbu, koks šio darbo rezultatas, koks jo vaidmuo bendruomenėje.
Kuo aktyviau vyksta socialinė veikla, tuo stipresnė bendruomenė. Ir priešingai. Kuo stipresnė bendruomenė, tuo joje aktyvesnis socialinis darbas. Minint šią dieną visos šalys plačiai kalba ne tik apie socialinio darbo indėlį visuomenei, bet ir apie pagrindinius tvarios plėtros elementus – ekonominę gerovę, aplinkos apsaugą, socialinę sanglaudą. Didelis dėmesys skiriamas socialinio tinklo ir socialinio dialogo naudos analizei, socialinio darbo ir jo įgalinimo potencialui. Tikimės, kad socialinio darbo svarba deramai bus vertinama ir mūsų šalyje.
Mieli kolegos, keiskite savo klientų požiūrį į gyvenimą, būkite socialinių pokyčių skatintojai, socialinio gyvenimo vadybininkai.
Birutė VAIČKIENĖ,
Plinkšių globos namų direktorė, Socialinio darbo ekspertė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto