Minima Saugesnio interneto savaitė

Visą šią savaitę Lietuvoje, kaip ir daugiau nei 150 pasaulio šalių, yra minima Saugesnio interneto savaitė.
Renginių ciklas, kuriuo siekiama atkreipti įvairaus amžiaus žmonių dėmesį į skaitmeninės erdvės keliamus sunkumus, vyksta jau 18-tą kartą. Jame dalyvauja ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bei jos filialų darbuotojai, ugdymo įstaigų bendruomenės.

Nuo 2004-ųjų Europos šalyse kasmet, antrosios vasario savaitės antradienį, yra minima Tarptautinė saugesnio interneto diena. Lietuvoje ji pradėta minėti dvejais metais vėliau.
Ilgainiui buvo prieita prie išvados, kad temoms apie interneto naudą ir jame slypinčius pavojus aptarti vienos dienos neužtenka. Todėl nutarta tam skirti visą savaitę.
Saugesnio interneto savaitę organizuojamas projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Šios teminės akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“
Saugesnio interneto savaitės dalyviai – vaikai, jaunimas, suaugusieji – informacijos, patarimų, kaip elgtis ir kaip nesielgti naršant internete, kaip nepakliūti į piktavalių pinkles, sužino dalyvaudami bibliotekų ir mokyklų organizuojamuose virtualiuose renginiuose: viktorinose, edukacinėse pamokose.
Plačiau – penktadienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto