Minimos Vytauto Klovos 90-osios gimimo metinės

Vytautas Klova

Iš Tirkšlių kilusio kompozitoriaus ir pedagogo Vytauto Klovos sukakties proga šį savaitgalį  organizuojami keli renginiai: atidengiama atminimo lenta, rengiama  konferencija, bažnyčioje skambės kraštiečio kūrinys.
Apie kompozitoriaus asmenybę, kūrybą bei gimimo metinių paminėjimo renginius kalbėjomės su buvusiu Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktoriumi, mišraus choro „Draugystė“ meno vadovu Ričardu Grušu.

Talentingas dailei ir muzikai

Apie talentingą kompozitorių, apdovanotą muzikos ir dailės gabumais, pašnekovas gali pasakoti valandų valandas.
Daug informacijos apie Tirkšliuose 1926 metų sausio 31 dieną gimusį kompozitorių sukaupta ne tik iš knygų. Kol kraštietis buvo gyvas, R. Grušas teigia bendravęs su juo pačiu bei kompozitoriaus artimaisiais.
„V. Klovos meninė veikla mūsų mieste galbūt labiausiai reiškėsi jo jaunystėje, jam besimokant Mažeikių gimnazijoje. Būsimasis kompozitorius puikiai valdė fortepijoną. Grodavo šokių vakaruose, akompanuodavo šokių kolektyvams ir įvairioms programoms, kurdavo muziką“, – sakė R. Grušas.
Kompozitorius V. Klova sukūrė šešias operas, harmonizavo apie šimtą liaudies dainų, pedagoginiais tikslais vaikams ir jaunimui rašytos pjesės, vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai.
Kompozitoriaus 90-ąsias gimimo metines primins atminimo lenta ant namo, Mokyklos g. 2 Tirkšliuose, kur V. Klova su broliu ir tėvais gyveno.
Konferecijoje „Kompozitorius gyvas, kol gyva jo muzika“ pranešėjai pasakos apie V. Klovos asmenybę, kūrybą, dalysis prisiminimais.
Sekmadienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje šv. Mišių metu skambės V. Klovos Mišios g-moll chorui ir vargonams. Jas atliks Mažeikių kultūros centro mišrus choras „Draugystė“.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto