Minos dalį mažeikiškis parsinešė namo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienio popietę į Mažeikių senamiesčio Klevų gatvę suvažiavo specialiųjų tarnybų ekipažai – čia buvo įvestas planas „Skydas“, nes miške rastą sprogmenį vyriškis parsinešė į namus.

Padėjo lauko pavėsinėje

Šurmulys kilo po to, kai policijai buvo pranešta, kad vienas šios gatvės gyventojas iš miško parsinešė sprogmenį ir jį padėjo lauko pavėsinėje.
Nors vizualiai ir buvo galima įvertinti, kad daiktas, kurį parnešė vyras, yra nekenksmingas, vis tiek nutarta laukti, kol atvyks kariškiai.
Iš Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono atvykę kariai išminuotojai patvirtino, kad radinys – Antrojo pasaulinio karo laikų 81 milimetrų kalibro minosvaidžio minos sparnuočio fragmentas. Radinį jie išvežė į batalioną.
Planas „Skydas“, kai įvykio vietoje budi policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai, įvedamas aptikus sprogmenį arba kito įvykio vietoje, kada saugumo sumetimais būtina skubiai aptverti teritoriją ir likviduoti visuomenei gresiantį pavojų.

Gyventojai nėra specialistai

Tokių atvejų, kai gyventojai drąsiai elgiasi su miške rastais daiktais, panašiais į sprogmenį, mūsų rajone yra jau buvę. Policijos pareigūnai prisimena atvejį: prieš kelerius metus Pikeliuose vaikinas, grybavęs miške, namo parsinešė rankinę granatą, ją laikė ant stalo. Tik po konflikto su mama išnešė radinį į kiemą ir paskambino policijai.
Pareigūnai primena: eilinis gyventojas negali ir neprivalo tiksliai nustatyti, ar įtartinas daiktas yra sprogmuo. Atsakomybė už melagingą pranešimą gresia tik tais atvejais, jei iš anksto žinoma, kad tai nėra sprogmuo, jei apie tai pranešama dėl chuliganiškų ar kitų paskatų.
Prasidėjus grybavimo sezonui, kariškiai pataria gyventojams, aptikusiems daiktą, panašų į sprogmenį, jo nejudinti, miške pažymėti ir įsiminti vietą, kurioje jis guli, po to apie radinį pranešti policijai ir, jei įmanoma, pasitikti pareigūnus.

2 Atsakymai į “Minos dalį mažeikiškis parsinešė namo”

  1. Šiaip parašė:

    Radau sprogmenį Šerkšneje, pranešiau tarnyboms, tai budėjo policija, medikai ir ugniagesiai 2 val., kol atvyko klaipediskiai. Tie išrausė duobę ir vietoje susprogdino. Na, sekanti kartą, jog negaisint tarnybų, pats utilizuočiau. Duobę, prie sprogmens su lipuške pritvirtinta didesnė petarda ir bum. Jaunystėje tai į padangas senų sprogmenų prikisdavom o padangas padegdavom. Bet kai puse apleistos fermos taip nugriovėm, šito atsisakėm….

  2. Va kaip parašė:

    Pas mus vis dar gajus ubago mentalitetas. Radom dykai, velkam namo- o gal prireiks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*