Miško takeliu – į augalų ir gyvūnų pasaulį

Vieną gražų rytą visiems darželio-mokyklos ,,Kregždutė“ ketvirtos klasės mokiniams buvo organizuota išvyka į mišką „Miško takeliu“. Prie Reivyčių miško mus pasitiko Aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Žilvinas Gauronskis, kuris mums labai įdomiai papasakojo apie medžius. Sužinojome, kaip galima nustatyti medžio amžių, kokie kenkėjai yra pavojingi medeliams.
Vaikščiodami tarp medžių gėrėjomės gaiviu miško kvapu, klausėmės paukštelių balsų. Netikėtai pamatėme virš miško skrendantį paukščių būrį. Visi mokiniai nusprendėme, kad tai gandrai. Aplinkos apsaugos inspektorius mums paaiškino, kad tai ne gandrai, o gervės.
Tą dieną mes daug sužinojome ne tik apie medelius, bet ir apie įvairius miške augančius augalus, stebėjome skruzdėlyno gyvenimą. Kiek daug mažų skruzdėlyčių nepavargdamos tempė daug didesnius už save šapelius, o dvi sunkiai vilko į skruzdėlyną didžiulį vabalą! Jos tokios mažos, o visada net ir toli nukeliavusios randa kelią atgal į savo skruzdėlyną.
„O ką daryti miške pasiklydus, kaip rasti kelią atgal? – paklausė vienas mokinys. Inspektorius mums papasakojo, kad saulėtą dieną reikia orientuotis pagal saulę, o apsiniaukusią – pagal medžius, nes tik viena medžių pusė būna apaugusi samanomis. Žinoma, geriausia einant į mišką pasiimti kompasą.
Ši išvyka mums buvo labai įdomi ir naudinga. Visi ketvirtos klasės mokiniai už šią išvyką dėkojame mūsų mokyklos direktorei Brigitai Momgaudienei ir Aplinkos apsaugos inspektoriui Žilvinui Gauronskiui.
Kastytis MATULEVIČIUS, 4 klasės mokinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto