MMRG Rugsėjo pirmoji – šiemet kitokia, bet ne mažiau prasminga

Autoriaus nuotrauka

Į bendrą Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos renginį, vengdami didesnių susibūrimų, pakvietėme tik pirmų klasių gimnazistus. Vyresnieji mokslo metus pradėjo klasėse su savo kuratoriais.
Gimnazijos pirmokus pasitiko abiturientų atstovai, klasių kuratoriai, administracija ir… pats Merkelis Račkauskas. Tai abiturientų dovana pirmokams – specialiai pagamintas kostiumas, grimas bei prakalba. O tiksliau – puiki abiturientės Jotautės Vasiliauskaitės idėja.
Ką gimnazijos, kuri praėjusiais mokslo metais minėjo gyvavimo šimtmetį, naujokams palinkėjo M. Račkauskas?
Manau, daugeliui vertėtų susipažinti su prakalba, aktualia atsakymų tebeieškančiam, kuriančiam, augančiam jaunam žmogui.

MERKELIO RAČKAUSKO PRAKALBA

Sveiki, pirmokai!
Jūs tikriausiai galvojate, kodėl jus pasitinka du direktoriai.
Ar žinote, kas aš? Aš – Merkelis Račkauskas, Mažeikių gimnazijos įkūrėjas, profesorius, garsiausių antikos kūrinių vertėjas ir mokytojas.
Taip, šis rugsėjis ypatingas. Ką tik gimnazija į gyvenimą išlydėjo 94-ąją savo laidą. Jie buvo geri mokiniai, puikūs žmonės, garsinę savo mokyklą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Man labai rūpi, ar jūs, čia susirinkusieji, esate verti mano gimnazijos suolo. Ar matėte lotynišką užrašą, tik atvėrę sunkiąsias gimnazijos duris: ,,Suum quisque noscat ingenium!“ (skaityti: „SUUM KVISKVE NOSKAT INGENIJUM“) – ,,Tegul kiekvienas pažįsta savo gabumus“.
Šitie antikos išminčiaus Cicerono žodžiai pasitinka kiekvieną atėjusį į Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją, mano gimnaziją.
Visiems mokiniams ir mokytojams – tai ne tik lotyniškas posakis, tai ugdymosi principas. Pagrindinis dalykas, ką privalote suvokti: kelias į jūsų tikrąjį gyvenimo pasirinkimą prasideda čia. Jūs kiekvienas turėsite pažinti ir auginti savo gabumus, kad taptumėte tuo, kuo būti svajojate.
Nėra paprasta pažinti save, suvokti, ko esi vertas ir ką gali pasiekti. Todėl kiekvienas pasirinksite, ką veiksite su savo gebėjimais, kaip juos ugdysite.
Mano gimnazija turi daug galimybių jus auginti atsakingais, darbščiais žmonėmis, kurie realizuos save įvairiose srityse – jūs galite tapti žymiais fotografais, matematikais, šokėjais, gydytojais, advokatais, programuotojais, mokslininkais, dizaineriais – kuo tik panorėsit. Bet, mielieji, jūs turėsite čia rimtai mokytis.

Autoriaus nuotrauka

Praėjusias metais gimnazija šventė savo gyvavimo šimtmetį. Per tiek metų ji išaugino daug didelių asmenybių. Gal ne kiekvienas garsinsit mano vardą pasaulyje, bet man svarbu, kad būtumėte protingi, atsakingi, gerbtumėte ir mylėtumėte žmones, savo kraštą ir gimnaziją.
Rugsėjis prasidėjo. Sėkmės visiems!
Laimonas TERASIUS,
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui

„Santarvė“ kviečia visas rajono mokyklas pasidalyti savo šventės įspūdžiais ir nuotraukomis.
Siųskite jas el. paštu [email protected]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto