Mobiliuosius telefonus reikia saugoti, o jų „pardavėjų“ – saugotis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių policijos komisariate pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl anksčiau įvykdytų nusikaltimų, susijusių su mobiliaisiais telefonais.

Nei telefono, nei pinigų

Į policiją kreipėsi septyniolikmetis E. P. , kuris pranešė balandžio viduryje galimai nukentėjęs nuo internetinių sukčių.
Vaikinas nusprendė įsigyti mobiliojo ryšio telefoną „Samsung Galaxy Note 3“. Internete aptikęs minėto modelio telefoną, jis susisiekė su pardavėju ir į nurodytą banko sąskaitą pervedė du šimtus litų. Praėjo beveik mėnuo, mažeikiškis nesulaukė žadėtojo telefono, avansu sumokėtų pinigų jam taip pat niekas negrąžino.
Pasak policijos pareigūnų, tokio pobūdžio sukčiavimas pas mus – ne retenybė. Internete prekių ieškantys žmonės privalo būti atsargesni, neskubėti pervesti pinigų į sąskaitas avansu.
Per šių metų keturis mėnesius jau užfiksuotas aštuoniolika sukčiavimo atvejų –  trimis daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai.

Pagrobė vežami žmonės

Kitas septyniolikmetis savo mobiliojo telefono „LG“ pasigedo gegužės penktąją.
Mobiliojo telefono aparato jis neteko automobilyje, įtariama, kad jį galėjo paimti automobiliu vežami žmonės.
Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Pripažinta, kad pagrobtas mažos vertės turtas (padaryta 170 litų materialinė žala), todėl šis nusikaltimas priskiriamas prie baudžiamojo nusižengimo ir už tai gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto