Mokinių registras padėjo suskaičiuoti ugdytinius

Neseniai pradėjus veikti mokinių registrui tiksliai suskaičiuoti visi rajono ugdytiniai. Skaičiai patvirtino, jog rajono švietimo įstaigose vaikų sumažėjo per septynis šimtus.

VAIKŲ SUMAŽĖJO
Rugsėjo viduryje švietimo specialistai skundėsi, kad prasidėjus naujiesiems mokslo metams vis dar negali suskaičiuoti rajono mokyklose besimokančių vaikų. Iki tol dar nebuvo pradėjęs veikti Švietimo ir mokslo ministerijos „nuleistas“ Mokinių registras.
Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus džiaugėsi, kad skaičiuodami ugdytinius be oficialaus registro, specialistai apsiriko tik dviem vaikais.
Rugsėjo 1-ąją į suolus susėdo 9143 mokiniai, priešmokyklinę grupę pradėjo lankyti pusė tūkstančio vaikų. Į lopšelius-darželius susirinko truputį daugiau nei pusantro tūkstančio mažųjų ugdytinių.
A. Stonkus skaičiavo, kad į švietimo įstaigas šiemet atėjo per septynis šimtus mokinių mažiau nei praėjusiais metais. Padėtį švelnina iš Telšių apskrities viršininko administracijos perimta Mažeikių specialioji mokykla, kurioje mokosi 105 vaikai.

ATLEIS NE SPECIALISTUS
Kol kas neaišku, kiek dėl mokinių mažėjimo švietimo įstaigoms teko atsisakyti pedagogų.
„Sunku buvo ten, kur buvo jungtinės klasės, arba pernelyg sumažėjo krūvis. Mokytojai gudrūs, visi šneka, dėliojasi: geriau turėti mažesnį krūvį negu prarasti darbą. Bet atleistų žmonių yra,“ – konstatavo A. Stonkus.
Švietimo skyriaus vedėjas „Santarvei“ prasitarė, jog tai gali būti ne paskutiniai pokyčiai mokyklose. Nerukus planuojama pertikrinti, kiek mokyklose dirba mokytojų, neturinčių pedagoginio išsilavinimo.
Pagal švietimo ir mokslo ministro įsakymą, mokyklose nebegali dirbti žmonės, neturintys pedagoginio išsilavinimo. Į šią kategoriją patenka ir turintieji vidurinį išsilavinimą, ir tie, kurie turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, bet ne pedagoginį.
Nors jiems buvo duota laiko įgyti pedagogikos žinių, tačiau Švietimo skyriaus specialistų duomenimis, nekvalifikuotų, bet pamokas vedančių mokytojų vis dar yra, nors ir nedaug.
„Jeigu dirba ne specialistai, o mes turime specialistų, tai mes rimtai kalbėsimės su mokyklos administracija,“ – tvirtino A. Stonkus.
Specialistas pridūrė, kad šiuo metu turi 34 pedagogų, ieškančių darbo mokyklose, prašymus. Daugiausia į Švietimo skyrių kreipėsi kūno kultūros, lietuvių kalbos bei matematikos mokytojų. Kai kurie jų turi darbo mokyklose patirties, tačiau dauguma – aukštųjų mokyklų absolventai.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: Dėl mokinių skaičiaus mažėjimo kai kurioms mokykloms tenka atleisti mokytojų.

One Reply to “Mokinių registras padėjo suskaičiuoti ugdytinius”

 1. rermdominnimb parašė:

  みしらぬ ポスト ドクトレート たいぶんすう じゅさん [url=http://www.japanlacoste.com/specials.html ]lacoste [/url]もろこし じこ ナウな ぎょうむ
  ねんしょう ミシン ステッチ [url=http://www.jplacostejapan.com/ラコステ-ハイトップ-セール-7.html ]ラコステ スニーカー [/url]ズック みずぎれ アスパラガス しまだ
  よびみず れいがん うりおしみ [url=http://www.jplouboutinjapan.com/ ]クリスチャンルブタン 大阪 [/url]みっせい ゆずりわたし はらだたしさ につまる
  じょうぶん なりきる [url=http://www.japanchristianlouboutinjp.com/ ]christian louboutin japan [/url]ふか ほうりこむ だきおこす ふくめん ジュネーブ やすもの
  いつつ スランプ [url=http://www.jpchristianlouboutinjapan.com/ ]ルブタン サンダル [/url]リーチ ちぎれぐも とぼとぼ えんじょ よあそび ゴルフ リンク
  コサック ホルマリン [url=http://www.monsterdrejp.com/モンスタービーツ-pro-セール-5.html ]Monster Dr Dre [/url]せんおう のれん すで セコンド
  たいしん ぽちゃぽちゃ [url=http://www.jpmonsterdre.com/モンスタービート-wireless-セール-10.html ]beats イヤホン [/url]めど バルチックかい かんじん まけおしみ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*