Moksleiviai gali susipažinti su policijos pareigūno profesija

Asmeninio archyvo nuotr.

Vis daugiau moksleivių lankosi Mažeikių rajono policijos komisariate. Bendruomenės pareigūnė Saugaus eismo klasėje vaikus moko praktinių įgūdžių bei supažindina juos su policijos pareigūno profesija ir įstatymais. Komisariate jau apsilankė lopšelių-darželių „Buratinas“, „Linelis“ auklėtiniai, svečiai iš Akmenės r. „Gintarėlio“ darželio, Kalnėnų, Sodų ir Senamiesčio pagrindinių mokyklų, Viekšnių ir Gabijos gimnazijų, Žiburėlio ir Vyturio pradinių mokyklų, Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos bei „Ventos“ progimnazijos.
Priešmokyklinių ugdymo grupių, pradinių klasių mokiniai ir svečiai iš lopšelių-darželių saugaus elgesio įgūdžių gatvėje ir kelyje mokosi patys. Vaikai gali pabūti vairuotojais, pėsčiaisiais ir, atlikdami praktines užduotis, įgyti daugiau patirties – patys rodo, kaip taisyklingai segėti atšvaitą, saugiai eiti per gatvę, kartojasi kitas Kelių eismo taisykles, šviesoforo spalvų reikšmes. Toks sistemingas saugaus elgesio įgūdžių ugdymas vaikams yra būtinas procesas.
Vaikai dovanų gauną atšvaitų, knygučių „Būk saugus gatvėje ir kelyje“. Siekiama vaikams priminti, kad svarbu elgtis saugiau vasaros metu prie vandens telkinių, taip pat gatvėje. Primenami ir reikalavimai dviratininkams.
Komisariate besilankantys vyresniųjų klasių mokiniai nori susipažinti su policijos pareigūno profesija ir darbo specifika, tad bendruomenės pareigūnė atvykstantiems moksleiviams pristatė mokymosi galimybes Lietuvos policijos mokykloje, studijas Vilniaus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Moksleiviai apžiūri policijos komisariatą, laikino sulaikymo kameras, kiemo teritoriją, tarnybinius automobilius, miesto kamerų rodomus vaizdo įrašus, susipažįsta su komisariato struktūra, darbo specifika, baudžiamąja ir administracine atsakomybe, nepilnamečių asmenų dažniausiai padaromais teisės pažeidimais, jų pobūdžiu, diskutuoja žalingų įpročių tema. Visi turi galimybę pamatyti komisariate esantį policijos muziejų. Norintys susipažinti su policijos pareigūno profesija iš arčiau kviečiami nuo 12 metų tapti jaunaisiais policijos rėmėjais ir padėti policijos pareigūnams vykdyti teisės pažeidimų bei nusikalstamų veikų prevenciją tarp jaunimo, prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo.
Moksleiviai yra laukiami policijos komisariate, siekiama, kad vaikai išsamiau susipažintų su mūsų profesija ir turėtų galimybę motyvuotai planuoti būsimas studijas ir karjerą. Susitikimų metu taip pat ugdomi saugaus elgesio įgūdžiai, kurie padeda apsisaugoti nuo nelaimių kelyje.

Audronė JURDONAITĖ-OSTRAUSKIENĖ,
Telšių apskr. VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto