Moksleivių fizinio pajėgumo nustatymo testas kelia klausimų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Siekiant keisti jaunimo požiūrį ir juos labiau sudominti fiziniu aktyvumu, tobulinamas fizinio aktyvumo organizavimas. Jis turėtų tapti patrauklesnis ir įdomesnis, labiau įtraukiantis jaunuolius ir jų artimuosius. Siekiant to, bus vertinamas mokinių fizinis pajėgumas ir pagal tai parenkami individualūs fizinio aktyvumo būdai.
Tačiau vietiniai švietimiečiai tokias Sveikatos apsaugos ministerijos nuostatas vertina atsargiai: esą dar daug neišspręsta klausimų, naujos tvarkos įgyvendinimas gali būti ne toks sklandus, kaip tikimasi.

Nustatyti fizinis pajėgumą numatyta tik pagrindinėse fizinio ugdymo grupėse. Taigi, nuo dalyvavimo fizinio ugdymo pamokose atleistiems, specialiosios, parengiamosios fizinio ugdymo grupės mokiniams šis vertinimas nebus privalomas.
Pradinukams iš viso reikės atlikti 4 užduotis: šuolį į tolį iš vietos, teniso kamuoliuko metimą, bėgimą šaudykle bei 6 minučių bėgimą. Vyresnieji turės atlikti 6 užduotis – pratimą „Flamingas“, kuris skirtas pusiausvyrai nustatyti, taip pat pratimus lankstumui, raumenų jėgai ir jų ištvermei, vikrumui bei ištvermei nustatyti.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto