
Mažeikių rajone šiuos mokslo metus pradėjo 6 225 mokiniai ir 590 mokytojų.
Švietimo įstaigose – nemažai permainų: bus dirbama pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas, ruošiamasi įvesti elektroninius mokinio pažymėjimus ir atsisakyti grynųjų pinigų mokyklų valgyklose.
Naujų mokslo metų proga rajono pirmokai ir jų mokytojai sulaukė ypatingos dovanos – galimybės mokytis virtualioje aplinkoje. Tuo tikslu Savivaldybė nupirko EDUKA mokinio ir mokytojo licencijas.
Galimybė mokytis virtualioje aplinkoje

EDUKA mokinio ir mokytojo licencija galės naudotis 529 pirmų klasių mokiniai ir jų mokytojai.
Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė pastebėjo, kad EDUKA palengvins ne tik vaikų, kuriems turėtų būti įdomu tokiu būdu įsisavinti mokomąją medžiagą, bet ir mokytojų darbą.
„Jiems bus paprasčiau naudotis metodine medžiaga, patikrinti mokinių pasiekimus, diferencijuoti užduotis pagal vaikų mokymosi lygį. EDUKA siūlo ir kitų virtualios aplinkos funkcijų. Tai – didelis žingsnis interaktyvaus ugdymo proceso link“, – kalbėjo merė.
Elektroniniai pažymėjimai – palengvinimas visiems

Rajono mokyklose skatinamas finansinis raštingumas ir atsiskaitymas negrynaisiais pinigais, todėl net 15 bendrojo ugdymo įstaigų šiuo metu diegiama naujovė – elektroniniai mokinio pažymėjimai.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad naujus pažymėjimus gaus per 6 tūkst. mokinių.
„Šiais pažymėjimais-kortelėmis mokiniai galės atsiskaityti už maitinimą mokyklų valgyklose, pasinaudoti lengvatomis važiuodami į ekskursijas, patekdami į muziejus. Tėveliai savo vaikų korteles galės papildyti bankiniu pavedimu arba prisijungę prie elektroninio dienyno sistemos. Tai jiems padės kontroliuoti vaikų išlaidas, stebėti, kur jie išleidžia pinigus, ką valgo mokyklos valgykloje“, – kalbėjo A. Stonkus.
Skyriaus vedėjas neabejojo, kad mokinio pažymėjimai turės įtakos ugdant vaikų atsakomybę ir pareigingumą.
Savivaldybė šią naujovę mokyklose diegia pagal projektą „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose kūrimas“. Planuojama, kad naujoji tvarka bendrojo ugdymo įstaigose įsigalios iki kitų metų rugsėjo pabaigos. Pažymėjimai mokiniams bus išduodami nemokamai.
Pokyčiai ugdymo programose

Šiemet, nuo rugsėjo 1 d., šalies mastu pradėtos diegti atnaujintos bendrojo ugdymo programos nelyginėse – 1, 3, 5, 7, 9 bei III gimnazijos – klasėse. Kitose klasėse tokius pokyčius planuojama įvesti nuo 2024 m.
Savivaldybės vicemerė Kristina Juškevičienė, kuruojanti švietimo sritį, pažymėjo, kad paskutinį kartą ugdymo programos buvo atnaujintos daugiau nei prieš dešimtį metų.
„Per tą laiką pragyvenome pandemiją, padaryta nemažai mokslinių tyrimų, atradimų, buvo istorinių įvykių ir daug kitų pokyčių, todėl privalu eiti koja kojon su naujovėmis ir visa tai įtraukti į švietimo programą. Moksleiviai turi žinoti ir suprasti, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulyje“, – akcentavo K. Juškevičienė.
Vicemerė pastebėjo: ugdymo programos nėra keičiamos iš esmės – jos tik atnaujinamos, todėl kardinalių pokyčių nebus.
Regina GIRDENIENĖ
Nuotr. iš redakcijos ir Savivaldybės administracijos archyvų
Sut. MS-63
Kad ir jums su rašyba ne kažką :-))))
Kiaulė neišranki. Nesvarbu,kas šėria.gerai buvo prie ruskio,tvartelis irgi priglaudė,jei moki kailį greit išversti.Ar klystu?
Sekmės „ugdant“ zombių ir idijotų kartą.Atimk bankomato kortelę,centų iki euro jau dabar nesugeba suskaičiuoti,atimk kompiuterį-ranka žodžio nebemoka parašyti.