
Pirmadienį prasidėjo naujieji mokslo metai. Į 16 mūsų savivaldybėje veikiančių bendrojo ugdymo mokyklų susirinko per 6,1 tūkst. moksleivių.
Į 15 ikimokyklinių įstaigų atėjo apie pusantro šimto mažiau vaikų nei praėjusiais mokslo metais.
Apie vaikų skaičiaus mažėjimą, kitas švietimo aktualijas, naujųjų mokslo metų planus ir prioritetus kalbėta ketvirtadienį vykusiame Mažeikių rajono ugdymo įstaigų vadovų pasitarime.
Nepaisant problemų ir išbandymų, kurių švietimo sektoriuje visada buvo ir bus, susirinkusieji pasidžiaugė rajono mokinių ir mokytojų pasiekimais, politikų priimtais sprendimais.
Tęsiama tradicija
Daug metų gyvuoja tradicija, kai prieš Rugsėjo 1-ąją bendrojo ir neformaliojo švietimo įstaigų direktoriai, rajono vadovai, socialiniai partneriai susirenka į pirmąjį šventinį-darbinį pasitarimą.
Šis pasitarimas kasmet vyksta vis kitoje švietimo įstaigoje. Šiemet susirinkta į Mažeikių Senamiesčio progimnaziją.
Pasitarime dalyvavo Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, vicemerė Kristina Juškevičienė, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Tatjana Kinčinienė, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, Seimo narė Ingrida Braziulienė bei socialiniai partneriai.
Vaikų mažėja
Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus susirinkusiesiems pateikė statistinius duomenis, kurie dar nėra tikslūs.
Tikimasi, kad 16 bendrojo ugdymo mokyklų šiemet lankys 6 102 moksleiviai – 80 mažiau negu praėjusiais mokslo metais.
Planuojama, jog 1 600 ikimokyklinio amžiaus vaikų – 75 mažiau nei praėjusiais mokslo metais – bus ugdoma 15 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 2 ikimokyklinio ugdymo
Daugiau nei kituose rajonuose
Problema tampa vis aštresnė
Skatinimo priemonės
Turi ir įsipareigoti
Kompensacijos už kelionę
Didžiausi remontai – projekto dalyvių mokyklose
Lėšos švietimui didėja
Nustatyti prioritetai
Galima daug ką išspręsti
Prisidėjimo neprireiks
Visą straipsnį galite skaitykite laikraštyje „Santarvė" arba užsisakę laikraščio elektroninę versiją.
Prenumeruok internetu