Mokslo metų pradžiai – pareigūnų dėmesys

Visą mėnesį numatyta įvairių prevencinių reidų, kurių tikslas – užtikrinti moksleivių saugumą prasidėjus naujiems mokslo metams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmąsias septynias rugsėjo dienas Mažeikių miesto ir rajono miestelių gatvėse vyks sustiprintas budėjimas. Pareigūnai prašo vairuotojų atsižvelgti į mokyklas ir ikimokyklines įstaigas skubančius vaikus.

Viskas – eismo saugumui

Pirmosiomis rugsėjo dienomis kelių policijos poskyrio pareigūnai ragina eismo dalyvius būti dėmesingus, prisitaikyti prie pasikeitusių eismo sąlygų, kai miestų ir miestelių gatvėse gerokai padaugėja nepilnamečių eismo dalyvių.
„Raginame vairuotojus laikytis saugaus greičio, būti atidesnius gatvėse, ypač tose vietose, kur yra perėjos, vedančios į mokyklas ar darželius. Po vasaros vaikai dar būna neatidūs, nedėmesingi, todėl gali elgtis kelyje neatsargiai, būkime jiems atlaidesni“, – paragino laikinai einantis poskyrio viršininko pareigas Nerijus Gurauskas.
Sustiprintą budėjimą pirmosiomis rugsėjo dienomis planuoja ir patrulių būrys bei prevencinio poskyrio pareigūnai. Po keturiolika jų budės prie aštuonių miesto sankryžų, kurias mokinukai, einantys į mokyklas, turės kirsti. Prie mokyklų pareigūnai budės Viekšniuose, Tirkšliuose, Židikuose ir Sedoje.
Kaip informavo policijos komisariate, pareigūnai minėtose vietose budės rugsėjo pirmąją nuo devintos valandos iki vidurdienio, o rugsėjo trečią – septintą dienomis nuo pusės aštuonių iki pusės devynių ryto bei nuo vienuoliktos iki keturioliktos valandos (mieste) bei nuo septintos iki devintos valandos miesteliuose.
Praėjusių metų rugsėjo pirmąją savaitę įskaitinių įvykių, kuriuose nukentėtų vaikai, nebuvo.

Vyks policinės priemonės

Visą mėnesį taip pat numatyta įvairių prevencinių reidų, kurių tikslas – užtikrinti moksleivių saugumą prasidėjus naujiems mokslo metams.
Pareigūnai prie mokyklų organizuos trumpalaikius reidus, kurių metu tikrins transporto priemones, vairuojamas mokinių: ar jaunuoliai turi vairuotojo pažymėjimus, ar naudoja saugos diržus, ar turi kitus būtinus dokumentus. Taip pat bus organizuojami atsitiktiniai mokyklinių bei maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas, vairuotojų blaivumo patikrinimai.
Prevencijos poskyrio pareigūnai suaktyvins prekybos įmonių, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais, ir jų prieigų kontrolę, užtikrinant, kad nepilnamečiams nebūtų parduodami, perkami ar perduodami alkoholio ar tabako gaminiai. Taip pat vyks policinės priemonės, kurių metu bus siekiama užkardyti alkoholinių gėrimų vartojimą ir girtų asmenų pasirodymą viešose vietose.
Mėnesio pirmosiomis dienomis bus stebimos masinių susibūrimų, pasilinksminimų vietos bei tos atokesnės vietos, kuriose gali girtauti nepilnamečiai ar kiti asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*