Mokykla nebegydo, tik pasiūlo kreiptis į medikus

Tėvai skundžiasi, kad mokykloje dirbanti visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikui nesuteikė reikalingos pagalbos – nedavė medikamentų.
Specialistai primena: švietimo įstaigose gydymo paslaugos nebeteikiamos jau šešeri metai.

UŽSIIMA PROFILAKTIKA
Sunegalavusiam vaikui mokykloje dirbanti „sesutė“ nesuteikė reikalingos pagalbos, nedavė vaistų.
Tokio tėvų skundo sulaukė Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistai.
Dvidešimt metų Sodų vidurinėje mokykloje dirbanti visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė mestus priekaištus neigė ir patikino „Santarvę“, kad pirmiausia vaiko sveikata turėjo pasirūpinti tėvai. Mat mokinys į specialistę kreipėsi ryte, vos kelios minutės po aštuonių. Vadinasi, jis iš namų buvo išleistas jau su pakilusia temperatūra.
Užfiksavus negalavimą vaikui buvo pasiūlyta eiti namo ir kreiptis į medikus.
V. Pocienė priminė, kad mokyklose jau šešeri metai, kaip nebegalima teikti gydymo paslaugų.
„Ši informacija nėra nauja. Mokykloje nebėra medicinos kabineto, yra sveikatos kabinetas, į kurį ateina vaikai pasikonsultuoti profilaktikos klausimais. Tėvai apie tai yra informuoti, – galimu tėvų nežinojimu suabejojo specialistė. – Pagal higienos normą, kabinete gali būti vaistinėlė su priemonėmis pirmajai pagalbai: tvarsčiai, pleistrai, dezinfekcinės priemonės.
Nėra tablečių, lašų, leidžiamųjų vaistų. Sveikatos kabinete nebėra atliekamos jokios injekcijos, jokie skiepai.“

PYKSTA IŠ NEŽINOJIMO?
Savo darbuotoją gynė ir mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė, sakydama, jog tėvai „išpūtė reikalą“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai mokyklose gali užsiimti tik šviečiamąja veikla: skaito paskaitas apie žmogaus higieną, sveiką gyvenseną ir panašiai.
Mokykloje dirbantys pedagogai pastebi, kad šie specialistai yra reikalingi – vaikai domisi savo kūnu, aplinka, teiraujasi apie gyvenimo būdą.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus stebėjosi dėl tėvų skundo.
„Galbūt iš nežinojimo tėvai pyksta? Juk jeigu jinai padarys daugiau negu leidžiama, tai yra duos vaistų, tėvai taip pat gali pasiskųsti, o tada žmogus darbo neteks. Specialistai net neturi teisės atleisti nuo kūno kultūros pamokos, jei tau negera. Jie gali pamatuoti temperatūrą, paguldyti, iškviesti greitąją pagalbą,“ – „Santarvei“ darbus vardijo pašnekovas.
Pasiteiravus, ar prireikus greitosios pagalbos medikų neiškviestų mokytojai, vedėjas priminė, jog mokytojai turi vesti pamoką, tad tam neturėtų laiko.

GYDYTI TURI MEDIKAS
Medikai į mokyklą skubiai kviečiami, kai atsitinka didesnė nelaimė, traumos. Tačiau Greitosios medicinos pagalbos centro vadovė Virga Domeikienė „Santarvę“ patikino, kad tokie atvejai rajone reti. Sunegalavus dažniausiai kreipiamasi į šeimos gydytoją.
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė džiaugėsi, kad reforma atskyrė švietimo ir gydymo įstaigas. Iki tol mokyklose buvo galima sutikti ne tik slaugytojų, bet ir odontologų, kitų specialistų.
„Teisę skirti gydymą turi tik gydytojai, ne kas kitas, – patikino medikė ir atkreipė dėmesį, kad mokyklose dirba kolegijas, anksčiau vadintas medicinos mokyklomis, baigę specialistai. – Bet apskritai su sveikatos paslaugų teikimu yra sudėtinga.
Apie kokį vaistų davimą mokykloje gali būti diskusija, jeigu norint patikrinti galvytę, ar ten neklaidžioja parazitų, turi gauti tėvų sutikimą?“
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai mokyklose užsiima ir profilaktika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto